Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogoda pod psem, ale drapieżne koty z opolskiego zoo zobaczysz bez wychodzenia z domu! Mamy wyjątkowe zdjęcia

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Lwy angolskie, czyli 3,5- letni bracia Atos i Portos, przyjechały do Opola w marcu 2021 r.
Lwy angolskie, czyli 3,5- letni bracia Atos i Portos, przyjechały do Opola w marcu 2021 r. Ogród Zoologiczny Opole
Mimo, że w kalendarzu wiosna, pogoda nie nastraja do spacerów. Wielu z Was być może czeka z wyprawą do opolskiego zoo na bardziej korzystną aurę. Nie zwlekajcie zbyt długo, zwłaszcza, że od kilku dni na wybiegach zewnętrznych można zobaczyć lwy i tygrysa, na które Opolanie czekali od wielu lat.

Oficjalne otwarcie wybiegu dla lwów i tygrysów odbyło się w poniedziałek (12 kwietnia). Sympatycy opolskiego zoo długo czekali na ten moment.

- Duże koty od początku cieszą się ogromną popularnością wśród zwiedzających, którzy bardzo chętnie robią im zdjęcia - mówi Miłosz Bogdanowicz, rzecznik Ogrodu Zoologicznego w Opolu. - Zarówno Diego, czyli tygrys syberyjski, jak i bracia Atos i Portos, a więc lwy angolskie to bardzo wdzięczni modele. Gwarantuję, że odwiedzający przyniosą z tej wyprawy niezapomniane ujęcia.

Diego to młody tygrys syberyjski

Ma dwa lata i jest synem Jurija oraz Darii - pary tygrysów z krakowskiego zoo. Do Opola przyjechał w lutym 2021 roku, ale pierwsze tygodnie spędził w pomieszczeniu wewnętrznym, by mógł się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Diego jest karmiony głownie wołowiną, drobiem oraz królikami.

W naturze tygrysy syberyjskie występują w górach w południowo-wschodniej części Rosji. Niektóre osobniki widywane są również w Chinach i Korei Północnej. Największym zagrożeniem dla tego gatunku są kłusownicy, zabijający te majestatyczne zwierzęta dla zysku.

Lwy angolskie, czyli 3,5-letni bracia Atos i Portos, przyjechały do Opola w marcu 2021

One również musiały się oswoić z nowym miejscem, ale od kilku dni można je już oglądać na wybiegu zewnętrznym. Lwy żywią się głownie wołowiną, kurczakami oraz królikami i potrafią zjeść naprawdę sporo, bo około 5 kilogramów mięsa dziennie. W naturze ten podgatunek zamieszkuje południowo-zachodnią Afrykę. Na wolności osobniki dożywają 12-18 lat, w ogrodach zoologicznych nawet 25 lat.

Majestatyczne koty wróciły do Opola po blisko ćwierćwieczu nieobecności

Lwy i tygrysy, a także czarną panterę, można było oglądać w naszym ogrodzie zoologicznym do lipca 1997 roku, czyli do powodzi tysiąclecia. Żywioł spustoszył jednak zoo, zabijając te zwierzęta.

Diego oraz Atosa i Portosa macie szansę zobaczyć zarówno na wybiegach zewnętrznych, jak i w środku obiektu. W budynku są też tablice informacyjne, dzięki którym poznacie ciekawostki na temat życia i zwyczajów tych niesamowitych kotów.

Opolskie zoo jest czynne codziennie w godz. 9-15. Na jego terenie obowiązkowe jest noszenie maseczek zakrywających usta i nos oraz zachowanie dystansu od innych zwiedzających.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto