Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pracownicy opolskich sądów protesowali w czwartek przeciwko niskim zarobkom i żądali podwyżek płac

Redakcja
W czwartek, w samo południe, przed gmach Sądu Rejonowego w Opolu, wyszli jego pracownicy oraz sędziowie. Dołączyli do nich również pracownicy pobliskiego sądu okręgowego. Żądania są jasne. Podwyżki płac.
W czwartek, w samo południe, przed gmach Sądu Rejonowego w Opolu, wyszli jego pracownicy oraz sędziowie. Dołączyli do nich również pracownicy pobliskiego sądu okręgowego. Żądania są jasne. Podwyżki płac. Mario
Pracownicy opolskich sądów wyszli w czwartek przed gmach Sądu Rejonowego przy ulicy Ozimskiej w Opolu i żądali podwyżek płac. Na piątek zapowiedzieli kolejną pikietę.

W czwartek, w samo południe, przed gmach Sądu Rejonowego w Opolu, wyszli jego pracownicy oraz sędziowie. Dołączyli do nich również pracownicy pobliskiego sądu okręgowego. Żądania są jasne. Podwyżki płac.

Pikieta trwała 15 minut, a protestujący wyszli też wykrzyczeć swoje żądania poza teren sądu, na ulicę Ozimską, w rejon tamtejszego przystanku MZK.

Mamy głodowe pensje, a cały czas dokłada się nam obowiązków - słyszymy od urzędniczek. - Rząd dał sowite podwyżki policjantom i innym służbom mundurowym, oferuje dodatkowe pieniądze dla nauczycieli, a o nas nie pamięta.

I kolejny głos w sprawie:

- Temu rządowi trzeba głośno i w sposób zdecydowany przypominać o złej sytuacji pracowników sądów i całej sfery budżetowej, bo wydaje się, że tylko takie argumenty do niego trafiają - dodaje kolejna urzędniczka.

A sytuacja finansowa pracowników sądowych rzeczywiście jest zła. Zarabiają mniej więcej od 2200 zł brutto do nieco ponad 3000 zł brutto. Ta ostatnia kwota dotyczy jednak kierowników czy starszych sekretarzy.

To kolejne protesty pracowników sądów. Przypomnijmy, pierwsze rozpoczęły się pod koniec 2018 roku. Najpierw były pikiety przed sądami, potem, wzorem służb mundurowych, które wywalczyły podwyżki, zaczęli brać zwolnienia lekarskie i urlopy na żądanie.

Były takie sytuacje, że nie np. funkcjonował IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Opolu, bo nie było jego pracowników, kłopoty były w wydziale cywilnym, z wokand spadło kilkadziesiąt spraw karnych.

Na piątek (5 kwietnia), w samo południe, zaplanowany jest kolejny protest przed Sądem Rejonowym w Opolu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto