Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Członkowie tego klubu z Opola znów potwierdzili, że należą...

Przedstawiciele Opolszczyzny błyszczeli na różnych arenach. Sportowe hity 2019 roku

Sekcja kajakarska AZS-u Politechniki Opolskiej

Członkowie tego klubu z Opola znów potwierdzili, że należą do krajowej, a niektórzy nawet do międzynarodowej czołówki. W tym drugim przypadku mowa przede wszystkim o kanadyjkarzach. Duet Arsen Śliwiński - Michał Łubniewski po raz trzeci z rzędu wywalczył wicemistrzostwo świata w wyścigu na 200 m. Ponadto Śliwiński został też wicemistrzem Europy do lat 23 (w konkurencji C-2 na 500 m), a Łubniewski zajął szóste miejsce na Igrzyskach Europejskich w Mińsku, w wyścigu jedynek na 200 m. Na znacznie dłuższym, bo maratońskim dystansie (26,2 km) znakomicie spisywała się z kolei dwójka Mateusz Borgieł - Mateusz Zuchora (na zdjęciu). Zarówno w mistrzostwach Europy, jak i mistrzostwach świata sięgnęła ona po srebrny medal.