Wernisaż otworzyło spotkanie z Andrzejem Świetlikiem, który opowiadał historie poszczególnych zdjęć, okoliczności ich powstania i anegdoty związane z zespołem Republika.
- Republika to był zespół bardzo dobrych kolegów, oni się świetnie rozumieli, także w życiu prywatnym - wspominał Andrzej Świetlik prezentując grupowe zdjęcia muzyków.
Fotograf robił zdjęcia Grzegorzowi Ciechowskiemu**od 1988 roku aż do 2001**, czyli do śmierci artysty. Dlaczego to prace tak wyjątkowe i warto je zobaczyć w Muzeum Polskiej Piosenki?
- Te zdjęcia przedstawiają kompleksową historię, pokazują jak Ciechowski się zmieniał - tłumaczy Mateusz Torzecki z MPP.
- Symboliczna jest również liczba 44 fotografii, czyli tyle ile lat żył muzyk. Na tej wystawie jest jedno wyjątkowe zdjęcie - rodzinne. Warto zauważyć, że to fotografia najmniejsza, jako jedyna w srebrnej ramce. Ona ma nam przypominać takie zdjęcia, jakie wszyscy mamy w naszych domach i pokazuje również jaki Grzegorz Ciechowski był prywatnie - dodaje.
Wiele zdjęć prezentowanych na wystawie wykorzystano na okładkach płyt i w popularnych magazynach muzycznych.
Bilety na wystawę od piątku (20.01) po 5 zł (osoby zwiedzające stałą ekspozycję MPP, na wystawę fotografii mają wstęp wolny).
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
Dz PMM