Rusza play off

rob
Po kilkutygodniowej przerwie w I lidze żużlowej rozpoczyna się druga faza rozgrywek. W spotkaniach play off w grupie czterech zespołów opolscy żużlowcy rywalizować będą o utrzymanie.

Po kilkutygodniowej przerwie w I lidze żużlowej rozpoczyna się druga faza rozgrywek.

W spotkaniach play off w grupie czterech zespołów opolscy żużlowcy rywalizować będą o utrzymanie. Pierwszym rywalem drużyny TŻ Opole, w niedzielę o godz. 18., na torze przy ul. Wschodniej, będzie zespół GKM Grudziądz.

Oprócz tych drużyn, o miejsca 5 - 8 (ósma lokata oznacza spadek do II ligi, siódma - baraż) walczyć będą też zespoły Kolejarza Rawicz i Unii Tarnów.

Podopieczni trenerów Mariana Spychały i Piotra Żyto mają dobrą sytuację wyjściową i bez kłopotów powinni zachować dla Opola I ligę.

Pierwszy przeciwnik opolan to drużyna, która w zasadniczej fazie rozgrywek zajęła ostatnie miejsce. W silnym do niedawna grudziądzkim klubie ostatnio pojawiły się spore kłopoty finansowe (który klub ich nie ma?) i stąd słabe wyniki sportowe.

Opolscy żużlowcy dwukrotnie pokonali GKM. W Opolu rozgromili rywali 62:28, a w Grudziądzu wygrali z nimi 47:43. Wszystko wskazuje też na to, że i w niedzielnym meczu zwyciężą opolanie.

Grudziądzki klub zapowiada jedynie krajowy skład zawodników (Krzysztof Szczawiński, Robert Kempiński, Marcin Krzyśkiewicz, Grzegorz Knap, Krzysztof Buczkowski i Łukasz Dados).

Podobnie będzie w TŻ. Skład na mecz trenerzy ustalą po dzisiejszym punktowanym treningu, nie powinno zabraknąć w nim Sławomira Drabika, Wojciecha Załuskiego, Sławomira Dudka, Adama Czechowicza i Piotra Markuszewskiego.