Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Są pieniądze na założenie firmy. Do wzięcia z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu jest nawet 49 tysięcy złotych. Ruszył nabór

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Projekt zakłada udzielenie dotacji na otwarcie działalności gospodarczej w wysokości do 27 tys. brutto oraz wsparcie pomostowe na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem firmy.
Projekt zakłada udzielenie dotacji na otwarcie działalności gospodarczej w wysokości do 27 tys. brutto oraz wsparcie pomostowe na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem firmy. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
"Pomysł na starcie kluczem do biznesu" to projekt skierowany do osób powyżej 30. roku życia, bez pracy lub osiągających niskie dochody. Skorzystać mogą także odchodzący z rolnictwa.

Projekt oferowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu zakłada udzielenie dotacji na otwarcie działalności gospodarczej w wysokości do 27 tys. brutto oraz wsparcie pomostowe na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem firmy. Ile konkretnie? Przez pierwszych sześć miesięcy do 2100 zł brutto na miesiąc i w kolejnych sześciu - 1 600zł brutto na miesiąc. W sumie można otrzymać ponad 49 tys. zł.

Dodatkowo uczestnicy projektu przejdą szkolenie z zakresu prowadzenia firmy i pisania biznesplanu. Będą też mieli możliwość skorzystania ze wsparcia doradcy finansowego w kwestiach prowadzenia działalności gospodarczej, aby optymalnie i efektywnie wykorzystać przyznaną dotację.

- Poprzednie edycje naboru do projektu cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Opolszczyzny. W ich wyniku powstało ponad dwieście mikroprzedsiębiorstw, które swoim funkcjonowaniem rozwijają opolską gospodarkę oraz dają dalsze miejsca pracy - mówi Maciej Kalski, dyrektor WUP.

Informacje na temat projektu są dostępne: www.dotacje.wup.opole.pl i w biurze w Opolu, ul. Rejtana 5, telefonicznie 77 44 17 090 oraz e-mail: [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Są pieniądze na założenie firmy. Do wzięcia z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu jest nawet 49 tysięcy złotych. Ruszył nabór - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto