[Siatkówka] Dziesiąta wygrana SMS-u Opole

SMS Opole
Wielu emocji dostarczyło spotkanie pomiędzy SMS-em LO 2 Opole a MKS-em Świdnica.

Przyjezdne nie stały na straconej pozycji tym bardziej, że w poprzedniej kolejce pokonały na własnym parkiecie wicelidera Politechnikę Śląską Gliwice.

W dwóch pierwszych setach lepsze okazały się miejscowe. Podopieczne Patryka Fogela zachowały więcej zimnej krwi w końcówce, choć to świdniczanki miały przewagę (15:18 w I secie i 14:18 w II). Dobrze w ataku spisywała się Patrycja Gądek natomiast kłopoty zagrywką w szeregach MKS-u sprawiała Dominika Krupa. Pod koniec drugiej partii cenne punkty blokiem zdobyła Marta Zich.

Trzeci set padł łupem przyjezdnych, które po dobrym początku (4;10) nie oddały prowadzenia. Zwyciężając do 19.
Czwarta partia przyniosła wiele emocji. Świdniczanki na początku narzuciły swoja grę i ponownie wyszły na prowadzenie 4:10.

Opolanki zerwały się do odrabiania strat. Po ataku Patrycji Gądek na tablicy wyników widniał remis po 13. MKS jeszcze raz zbudował – wydawać by się mogło – bezpieczną przewagę 15:20 i 20:23. Jednak po dobrych zagrywkach Anny Myjak i bloku Beaty Grzechnik to miejscowe cieszyły się z trzech punktów.

Zobacz: SMS LO 2 Opole - MKS Świdnica [ZDJĘCIA]

Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się wygrać i przełamać złą passę, cieszymy się z trzech punktów. Nie tylko wśród kibiców, ale i u nas na boisku było bardzo nerwowo. Jeżeli będzie to możliwe, to chcemy podwyższyć naszą przewagę nad pozostałymi zespołami. Mam nadzieję, że uda nam się zgromadzić jak najwięcej punktów, aby nie martwić się, czy będziemy w czwórce czy nie - powiedziała po meczu przyjmująca SMS-u LO 2 Opole Patrycja Gądek.