MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Studia dualne? Pionierski projekt na UO

Lucyna Jadowska
archiwum Polskapresse
Na Uniwersytecie Opolskim rusza nowatorski system kształcenia studentów, polegający na łączeniu nauki z pracą oferowaną przez przedsiębiorców.

Jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które podjęły współpracę z UO jest przewoźnik autokarowy Sindbad. W jej ramach trwa nabór na studia dualne (praktyczne) na kierunek "Języki obce w turystyce" na Wydziale Filologicznym UO.

Studia dualne są połączeniem nauki z pracą. W ciągu trzech lat studiów licencjackich, oprócz uczęszczania na wykłady i ćwiczenia, studenci będą podejmować pracę, co umożliwi im zdobycie odpowiednich kwalifikacji oraz otrzymanie wynagrodzenia. Każdy semestr studiów podzielony będzie na trzy miesiące nauki i trzy miesiące pracy.

Wdrożenie praktycznego systemu kształcenia współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki na lata 2007 - 2013". W realizacji projektu Uniwersytet Opolski w sposób szczególny korzysta z doświadczeń Duale Hochschule w Mannheim.

Zobacz też: Otrzęsiny Uniwersytetu Opolskiego 2014 - PROGRAM

Na czym polegać będzie nowa forma studiów oferowana przez Uniwersytet Opolski i firmę Sindbad? - Połowa każdego z sześciu semestrów przeznaczona będzie na naukę w uczelni, natomiast druga połowa - na pracę jako pilot na pokładach autokarów firmy Sindbad jeżdżących po całej Europie - tłumaczy Bogdan Kurys, wiceprezes zarządu spółki Sindbad.

- Najlepszym absolwentom nasza firma zaproponuje zatrudnienia - podkreśla Bogdan Kurys.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto