Sukces piłkarek ręcznych ASPR Zawadzkie-Pawonków

AKC
Piłkarki ręczne Autonomicznej Sekcji Piłki Ręcznej Zawadzkie-Pawonków zdobyły dwa cenne punkty, pokonując w meczu rewanżowym UKS MOS Opole 23:19.

Mimo iż pierwsza połowa należała do zawodniczek z Opola (do przerwy dziewczyny przegrywały 3 bramkami), to ambicja i niesamowite wprost interwencje bramkarki Roksany Matusek pozwoliły na nadrobienie strat bramkowych i zwycięstwo z renomowaną drużyną. Bramki dla ASPR-u zdobyły: Daria Drumowicz 9, Patrycja Zakrzewska, Karolina Trepka i Jola Pietrucha po 4, Patrycja Habatuła i Ola Buchwald -1.

Sukces tych młodych piłkarek jest tym większy, iż drużyna istnieje i trenuje od pół roku, a zespoły z którymi dziewczęta grają w lidze wojewódzkiej, mają za sobą kilkuletnią pracę szkoleniową.- Jestem bardzo zadowolona z wyniku meczu, ale najcenniejsze dla mnie w tym momencie szkolenia jest zbudowanie solidnego i zgranego zespołu. Bardzo cenię sobie dobrą atmosferę podczas pracy z młodzieżą. Tylko w odpowiednich warunkach młody człowiek będzie robił oczekiwane postępy. Jestem bardzo zadowolona z klimatu, jaki udało mi się wspólnie z dziewczynami stworzyć. Intensywnie i z wielkim zapałem trenujemy, rozgrywamy pełne emocji mecze ,zdobywamy cenne doświadczenia i mamy sporo planów na przyszłość.Tylko tak dalej - mówi Henryka Sukienik, trenerka drużyny.