Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Terminal firmy Paari. Światowa premiera w Opolu [zdjęcia]

Edyta Hanszke
Prezentacja produktów firmy odbyła się podczas organizowanego cyklicznie w Opolskiem „Stołu gospodarczego dla firm z kapitałem niemieckim”.
Prezentacja produktów firmy odbyła się podczas organizowanego cyklicznie w Opolskiem „Stołu gospodarczego dla firm z kapitałem niemieckim”. archiwum firmy
Firma Paari zaprezentowała w Opolu mówiący terminal do obsługi firmowych samochodów. Firma działa w Opolu od dwóch lat. Produkuje wagi i urządzenia przemysłowe.

Nowością w tym terminalu - oprócz niespotykanej jeszcze na polskim rynku możliwości wydawania i odbierania pagerów od kierowców - jest komunikowanie się głosowe, na razie w języku angielskim - wyjaśnia Agnieszka Kornek z opolskiej spółki Paari Wagi i Urządzenia Przemysłowe. - Takie terminale wykorzystywane są w firmach transportowych i logistycznych, ale także wszystkich pozostałych, w których odbywa się transport towarów.

- Prezentujemy to urządzenie po raz pierwszy, więc można powiedzieć, że w Opolu jest jego światowa premiera - dodaje Peter Polzing, prezes spółki. Prezentacja odbyła się we wtorek podczas cyklicznego spotkania pod nazwą „Stół gospodarczy dla firm z kapitałem niemieckim”, tym razem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Paari zarejstrowało spółkę w Opolu w 2014 roku. Należy ona do niemieckiej grupy kapitałowej, która główną siedzibę ma w Erfurcie, a produkty sprzedaje na tamtejszym rynku.

W Niemczech Paari działa od blisko 20 lat, ma dwie spółki, a cała grupa w obydwu krajach zatrudnia 45 osób. Firma produkuje wagi przemysłowe (montowane w podłożu) oraz urządzenia i oprogramowanie dla logistyki.

Tworzy programy, które optymalizują procesy na terenie firmy związane z przyjęciem towaru, załadunkiem i wysyłką oraz oferuje rozwiązania automatyzujące te procesy. Wśród jej produktów są na przykład terminale samoobsługowe, systemy przywołujące tiry do ramp załadunkowych, systemy kontroli masy ładunku oraz materiałów niebezpiecznych.

Opole to pierwsza lokalizacja niemieckiej spółki poza macierzystym krajem. Klientów polska spółka pozyskuje w całym kraju. W planach ma ekspansję na inne państwa. Odbiorcami jej produktów są oprócz firm logistycznych, handlowych i transportowych także rolnicy, właściciele zakładów sprzedających takie towary, jak żwir, węgiel, złom.

Niemieccy właściciele firmy wybrali nasze miasto, po tym jak przyjechali tu na zaproszenie biura województwa opolskiego w Moguncji. - Dostrzegliśmy tu duży potencjał w dobrze wykształconych władających językiem niemieckim, kadrach - wyjaśnia prezes Peter Pölzing. - Byliśmy też bardzo zadowoleni ze wsparcia udzielonego przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Istotnym argumentem była także obecność Politechniki Opolskiej, bo jesteśmy przedsiębiorstwem rozwijającym nowoczesne technologie.

Firma uzyskała właśnie dofinansowanie unijne z programu wspierającego innowacje. - Będziemy pracować nad wagą kolejową o nowych funkcjonalnościach, a część badawczą tego projektu opracujemy razem z naukowcami - wyjaśnia Agnieszka Kornek.

Zobacz też: W opolskim zoo urodziło się dziewięć gepardów [wideo, zdjęcia]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto