Tobiasz Klama wygrał zawody strażaków [ZDJĘCIA]

psp.opole.pl
Memoriał w Dwuboju Pożarniczym im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego
Memoriał w Dwuboju Pożarniczym im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego KW PSP Rzeszów
Ponad 100 strażaków wystartowało w XXVII Memoriale w Dwuboju Pożarniczym im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego, który odbył się na obiekcie sportowym Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie. Tobiasz Klama z woj. opolskiego wygrał dwubój pożarniczy.

Tobiasz Klama wygrał zawody strażaków

Rzeszowski Memoriał, organizowany od 1984 r., traktowany jest jako sparing przed Mistrzostwami Polski w Dwuboju Pożarniczym.
Na swoim obiekcie gościliśmy zawodników z Białegostoku, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Opola, Szczecina, Warszawy, szkół pożarniczych z Krakowa i Częstochowy. Oczywiście nie zabrakło strażaków z Podkarpacia.

W trakcie uroczystego rozpoczęcia Memoriału wręczone zostały Medale Honorowe im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego. Medale, z rąk st. bryg. Bogdana Kuligi – podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz bryg. Jacka Borowskiego – dyrektora biura szkolenia KG PSP odebrali: mgr Marian Granat – wieloletni trener reprezentantów województwa podkarpackiego w sporcie pożarniczym oraz asp. sztab. w st. spocz. Bogdan Wróbel – wielokrotny reprezentant województwa oraz medalista mistrzostw polski w sporcie pożarniczym.

3. Mirosław Cyrkon – woj. pomorskie - 31,96 s

Bartłomiej Siepietowski - zwycięzca „hakówki” o 0,05 sekundy pobił dotychczasowy rekord rzeszowskiej wspinalni. Poprzedni rekord należał do Artura Tokarczyka (13,96 s) i ustanowiony został w roku 2007.

W dodatkowym biegu pożarniczy tor przeszkód 100 m o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa pierwsze miejsce zajął Mateusz Brzoza.
W dodatkowym biegu wspinanie przy użyciu drabiny hakowej o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Siepietowski.