Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie plastyczniaka uszyli i podarowali maskotki dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 14

Anna Konopka
Licealiści z plastyczniaka, pracownicy Fundacji Dom i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu spełnili marzenia dzieci z klasy integracyjnej w szkole podstawowej nr 14.

Akcja nosiła tytuł "Stworki-Potworki”, a jej celem było spełnienie dziecięcych życzeń. Dzieci wymyśliły i zaprojektowały zabawki, a ich pomysły postanowili zrealizować uczniowie plastyczniaka podczas warsztatów szycia z filcu.

Dziś odbyło się uroczyste przekazanie powstałych maskotek w szkole podstawowej nr 14 w Opolu.

- Zaprojektowałam lisa ze skrzydłami. Jeszcze nie wierzę, że komuś udało się stworzyć zabawkę, którą to właśnie ja wymyśliłam. Maskotka jest prawie identyczna, jak mój rysunek – zachwycała się Milena (na zdj. od lewej) z klasy czwartej tuż po odebraniu prezentu.

Wielkiej radości z prezentu nie kryła również Asia, która wymyśliła misio-świnkę.

- Bardzo się cieszę, że ktoś wykorzystał mój projekt i tak pięknie to uszył. Od dziś to będzie moja ulubiona zabawka! – zapewniała Asia.

Bohaterami akcji są także uczniowie opolskiego plastyczniaka, którzy na podstawie projektów dzieci uszyli maskotki.

- Przyjemnie sprawić komuś tak wielką radość. Najlepsze w tym wszystkim było przekazanie zabawek, bo tak naprawdę to była wielka niespodzianka dla dzieci – mówi Wiktoria Wichary z plastyczniaka.

O przeprowadzeniu całej akcji opowiadała nam Joanna Preuhs, nauczyciel rysunku i malarstwa w liceum plastycznym, pomysłodawca projektu.

- Na odbiorców naszej zabawy wybraliśmy uczniów z klasy integracyjnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu. Początkowo o idei akcji wiedziała tylko wychowawczyni klasy, której pomysł także bardzo się spodobał i zgodziła się na współpracę – mówi pani Joanna.

Zadaniem uczniów z "czternastki” było namalowanie podczas lekcji rysunku oryginalnych zabawek, o których marzą najbardziej.

- Oczywiście dzieciakom pomysł od razu przypadł do gustu, były wręcz zachwycone, choć nie wiedziały, że ich projekty będą gdzieś wykorzystane. W ruch poszły kredki i pastele - opowiada Agnieszka Golka, nauczycielka z PSP nr 14 w Opolu.

Podczas warsztatów w bibliotece wskazówek na temat szycia z filcu udzielała Grażyna Głomb-Kląskała, terapeutka z warsztatu terapii zajęciowej przy Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.

- Projekt miał na celu szeroko pojętą integrację. Efekty tej pracy i wspaniałej zabawy zaprezentujemy wkrótce na stronie internetowej naszej biblioteki - zapowiada Katarzyna Hermasz z Wydziału Edukacji i Promocji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu, współorganizatora przedsięwzięcia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto