- Chodzi o to, żeby w prosty, a jednocześnie ciekawy, interesujący i nowoczesny sposób prezentować historię Polski. Pokazywać przez sukcesy, przez postacie, z których możemy być dumni, aby przez pozytywny przekaz propagować polską historię. Pokazywać, że mieliśmy udział w większości wielkich wydarzeń naukowych, czy historycznych, i możemy być z Polski dumni za ostatnie 100 lat, które właśnie minęły od odzyskania niepodległości – tłumaczy dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego.
Multimedialna prezentacja ukazuje m.in. ojców odzyskania niepodległości, wynalazców, zdobywców i odkrywców, naukowców, ludzi ze świata kultury i sportu. Taki sposób przedstawienia polskich losów jest atrakcyjny szczególnie dla młodego odbiorcy.
- Wystawa bardzo mi się podobała i czuję po tym dumę, z tych wszystkich ludzi, naszego kraju i narodu. Coś w tej Polsce jest jednak takiego niezwykłego - wyjaśnia 16-letnia Laura z Głuchołaz. – Myślę, że taki sposób pokazania historii trafi do młodego pokolenia bardziej, niż typowy wykład. Taka interaktywna forma jest lepsza.
Jednorazowo do środka może wejść 20 osób. Każda grupa spędza w środku 30 minut, z czego prezentacja multimedialna trwa 20 minut, a pozostały czas pozostaje na zapoznanie się z ekspozycją i aplikacją „Iskry Niepodległej”.
Wstęp jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ale należy liczyć się z koniecznością czekania w kolejce.
Wystawę można oglądać w Opolu jeszcze tylko przez dwa dni, niedzielę i poniedziałek (14 i 15 maja).
Zobacz również:
Wsparcie edukacji: Dzieci z Gietrzwałdu otrzymują bezpłatne laptopy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?