Z powodu pandemii zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu. Autobusy będą rzadziej kursować. Zmiany już od najbliższego czwartku, 27 stycznia

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Od 27 stycznia w pojazdach MZK Opole będą obowiązywać strefy buforowe. Oznacza to, że wydzielona zostanie przestrzeń, odgradzająca kierowców od reszty pojazdu. Nie będzie również możliwości korzystania z pierwszych drzwi autobusów.
Od 27 stycznia w pojazdach MZK Opole będą obowiązywać strefy buforowe. Oznacza to, że wydzielona zostanie przestrzeń, odgradzająca kierowców od reszty pojazdu. Nie będzie również możliwości korzystania z pierwszych drzwi autobusów. UM Opole
Udostępnij:
Od czwartku, 27 stycznia autobusy wszystkich linii MZK w Opolu będą kursować zgodnie z wakacyjnym rozkładem jazdy. To odpowiedź na pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju.

Wielu z kierowców obawia się o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Duże grono korzystało ze zwolnień lekarskich. Powodowało to braki kadrowe na poszczególnych liniach.

- Podjęliśmy więc działania, aby zagwarantować kierowcom jak największe bezpieczeństwo i ochronę, a równocześnie zapewnić pasażerom możliwość ciągłego korzystania z kursów linii MZK – wyjaśnia Ewelina Laxy, rzeczniczka MZK w Opolu.

Dodatkowo, duża część uczniów (klasy od 5 do 8 szkół podstawowych) przechodzi w zdalny tryb nauczania, ograniczenia nauki stacjonarnej wprowadzone zostały też na uczelniach wyższych. Spowoduje to mniejszą liczbę pasażerów na poszczególnych liniach.

Podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami

Od 27 stycznia w pojazdach MZK Opole będą obowiązywać strefy buforowe. Oznacza to, że wydzielona zostanie przestrzeń, odgradzająca kierowców od reszty pojazdu. W strefie nie będą mogli przebywać pasażerowie. Nie będzie również możliwości korzystania z pierwszych drzwi autobusów.

Strefy wyłączone będą wyznaczone w pobliżu kabin kierowców (będą miały powierzchnię około 1m2). Zostają one wprowadzone, aby w maksymalnie możliwy sposób chronić zdrowie i bezpieczeństwo kierowców. To również chęć zagwarantowania pasażerom ciągłości wykonywanych kursów.

- Zdajemy sobie sprawę, że podjęte przez zakład decyzje powodują niedogodności dla pasażerów. Przepraszamy za ewentualne uciążliwości. Prosimy jednocześnie o stosowanie się do wdrożonych rozwiązań - dodaje rzeczniczka MZK w Opolu.

Jednocześnie przypomina, że w autobusach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Za brak maseczki grozi mandat w wysokości do 500 zł.

- Pamiętajmy też o dezynfekcji rąk – w każdym pojeździe, obok biletomatu, znajduje się specjalny pojemnik z płynem odkażającym - dodaje Laxy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: Z powodu pandemii zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu. Autobusy będą rzadziej kursować. Zmiany już od najbliższego czwartku, 27 stycznia - Nowa Trybuna Opolska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie