Zabrze: Mistrzostwa Śląska Młodzików i Juniorów w brydżu sportowym [ZDJĘCIA]

UKS "Śląsk" w Zabrzu
W zabrzańskiej hali MOSiR odbyły się po raz dwudziesty Mistrzostwa Śląska Młodzików i Juniorów w brydżu sportowym pod patronatem Prezesa MOSiR-u Beaty Łokas - Styrylskiej. Młodzież jak co roku rywalizowała turnieju par na tzw. zapis maksymalny. Do rywalizacji stanęło 18 czołowych na Śląsku par.

W kategorii młodzików (do 15 lat) zwyciężyła para Paweł Hermansdorfer – Jan Michałowski, 2 miejsce zajęła para Wiktor Pantak – Filip Trojański, a 3 miejsce Dominik Caus – Martin Kaleta.

W kategorii juniorów młodszych (do 20 lat) najlepsza okazała się para Tomasz Pawełczyk – Michał Kaleta (są oni Mistrzami Świata z 2014 roku), za nimi uplasowała się para Sławomir Kachel – Kamil Huda, a na 3 miejscu znalazła się para Karolina Grzegorzewicz – Katarzyna Urbańczyk.

W kategorii juniorów starszych (do 26 lat) najlepsi okazali się bracia Piotr i Daniel Czechakowie, a na drugim miejscu uplasowała się para Damian Machura – Michał Pluszczewski.

Czołowi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów: Śląski Związek Brydża Sportowego, UKS „Śląsk” w Zabrzu, MOSiR Zabrze. Wspaniałym uzupełnieniem turnieju był udział w grze (oczywiście nie podlegając oficjalnej rywalizacji) Ryszarda Kiełczewskiego, który był Mistrzem Polski z 2014 roku w kategorii open, a obecnie pełni rolę trenera kadry młodzieżowej naszego śląskiego regionu. Właśnie z rąk tego arcymistrza brydżowego młodzi zawodnicy odbierali gratulacje i nagrody, a w trakcie turnieju mogli wysłuchać jego krótkich analiz i porad (oczywiście po rozegranych rozdaniach).

Turniej trwający ok. 4 godzin wszyscy będą miło wspominać, tym bardziej, że rozegrano go w przestronnej Sali konferencyjnej MOSiR-u, nad organizacją oprawa i poczęstunkiem czuwał jak zwykle wiceprezes UKS „Śląsk” Stanisław Bujdo, który jest trenerem brydżowym i szachowym w zabrzańskich szkołach.

Organizatorzy ubolewali tylko nad faktem, że ta wspaniała intelektualna gra, jakim jest niewątpliwie brydż w wydaniu sportowym, nie jest popularna we wszystkich śląskich miastach i nad tym, że nie jest doceniana w szkołach tak jak szachy, a pod wieloma względami tę królewską grę przewyższa.