Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zrób festiwalową fotkę na Rynku w Opolu. Muzyczna instalacja w centrum miasta

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Instalacja muzyczna składa się z instrumentów, które można chwycić w dłoń (lub za nimi zasiąść) i zagrać jeden z festiwalowych przebojów. Do wyboru jest 13 kawałków. Jako pierwszy dał popis prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który muzyczne wyzwanie podjął razem z zarządem miasta. Na pierwszy ogień poszedł utwór Kamila Bednarka. Swoich sił może spróbować każdy.
Instalacja muzyczna składa się z instrumentów, które można chwycić w dłoń (lub za nimi zasiąść) i zagrać jeden z festiwalowych przebojów. Do wyboru jest 13 kawałków. Jako pierwszy dał popis prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który muzyczne wyzwanie podjął razem z zarządem miasta. Na pierwszy ogień poszedł utwór Kamila Bednarka. Swoich sił może spróbować każdy. Mirela Mazurkiewicz
Opole od ponad pół wieku jest stolicą polskiej piosenki. W piątek (4 września) rusza kolejna edycja festiwalu, a wszyscy, którzy pojawią się w rejonie ratusza, mają szansę poczuć się jak prawdziwi muzycy. I zrobić niebanalne zdjęcia.

Instalacja muzyczna składa się z instrumentów, które można chwycić w dłoń (lub za nimi zasiąść) i zagrać jeden z festiwalowych przebojów.

Do wyboru jest 13 kawałków.

Jako pierwszy dał popis prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który muzyczne wyzwanie podjął razem z zarządem miasta. Na pierwszy ogień poszedł utwór Kamila Bednarka.

Swoich sił może spróbować każdy.

Mieszkańcy i goście, którzy przyjechali do naszego pięknego miasta, mają też szansę zrobić tu pamiątkowe zdjęcia - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji.

Urząd miasta zaprezentował też piosenkę i teledysk przygotowany z okazji 30-lecia samorządności. Utwór powstał we współpracy z Jareckim.

Ta piosenka została stworzona przez mieszkańców Opola i zaśpiewana przez mieszkańców Opola. Niekoniecznie przez zawodowców - mówił Arkadiusz Wiśniewski. - Ona jest skoncentrowana na mieście i na tym, co przez ostatnie 30 lat się tu wydarzyło.

Stworzenie utworu było nie lada wyzwaniem, ponieważ pomysł zrodził się w trakcie kwarantanny społecznej.

- Próby chóru odbywały się online. Każdy z chórzystów nauczył się swojej partii i wysłał materiał do studia - wspomina Ludmiła Wocial-Zawadzka, dyrygentka Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej - To było dla nas nowe doświadczenie, bo pierwszy raz uczestniczyliśmy w nagraniu profesjonalnego teledysku. Nad nami latał dron, a niektóre ujęcia powtarzaliśmy kilka razy. Jestem dumna z efektu.

Teledysk można oglądać m.in. w strefie widza, towarzyszącej festiwalowi, która działa w opolskim Rynku.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto