Polska w finale mistrzostw Europy w siatkówce!

Biało-czerwoni w półfinale turnieju pokonali w Izmirze reprezentację Bułgarii 3:0 (25:19, 30:28, 25:20).

Pierwszy set miał bardzo wyrównany początek. Do stanu 11:11, żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi większej niż dwa punkty. Następnie Polakom udało się dwukrotnie zablokować lidera Bułgarów Mateja Kazinskiego. Od tego momentu biało-czerwoni rozpoczęli budowanie swojej przewagi. Bardzo dobrze grał Bartosz Kurek. Polacy zdobywali również punkty po akcjach środkowych: Daniela Plińskiego oraz Marcina Możdżonka. Polski zespół sukcesywnie powiększał przewagę i wygrał ostatecznie pierwszą partię 25:19.

Drugi set miał jeszcze bardziej wyrównany charakter. Oba zespoły grały "punkt za punkt". W końcówce większą odporność psychiczną wykazali podopieczni Daniela Castellaniego, którzy wygrali tę partię 30:28.

W trzecim secie Bułgarzy byli równorzędnym rywalem dla Polaków tylko do pierwszej przerwy technicznej. Bardzo dobrze funkcjonował blok biało-czerwonych, znakomicie rozgrywał Paweł Zagumny, który co chwilę gubił blok Bułgarów. Niezawodny w ataku był Bartosz Kurek. Polacy wygrali ostatecznie tego seta 25:20.

W drugim półfinale mistrzostw Europy Rosja zagra z Francją.

Jutro Polacy grać będą w spotkaniu finałowym.