Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Niemniej w kolejnym sezonie niebiesko-czerwoni powrócili do...

Odra Opole świętuje 75-lecie! Zapraszamy na podróż w czasie!

Mistrzowie jesieni

Niemniej w kolejnym sezonie niebiesko-czerwoni powrócili do czołówki polskiej ligi, a już w następnym wyraźnie włączyli się do walki o tytuł najlepszego zespołu w kraju. Ba! Zdobyli nawet mistrzostwo jesieni 1978, choćby po pamiętnych triumfach nad Legią Warszawa (5-3) i Ruchem Chorzów (3-1). Nic dziwnego wszak w składzie zespołu byli tacy zawodnicy jak Józef Młynarczyk, Józef Adamiec, Roman Wójcicki, Wiesław Korek, Zbigniew Kwaśniewski, Wojciech Tyc czy Alfred Bolcek. Podopieczni Piechniczka na tyle zawodzili jednak podczas rundy rewanżowej, że ostatecznie finiszowali poza podium. Trener natomiast podał się do dymisji, która nie została przyjęta. W następnych rozgrywkach opolanie już tak nie czarowali choć i tak pewnie zajęli miejsce w środku tabeli. Wówczas rozpatrywano to jednak w kategoriach sporego rozczarowania.