Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu dołączył do porozumienia opolskich instytucji otoczenia biznesu

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Park Naukowo-Technologiczny w Opolu dołączył do porozumienia opolskich instytucji otoczenia biznesu. Rolą sygnatariuszy jest m.in. tworzenie palety usług na rzecz firm z województwa opolskiego, wspieranie rozwoju przedsiębiorstw np. w obszarze innowacji i promocji nowoczesnych technologii, eksportu, wykorzystania środków unijnych, czy optymalizacji procesów produkcyjnych.
Park Naukowo-Technologiczny w Opolu dołączył do porozumienia opolskich instytucji otoczenia biznesu. Rolą sygnatariuszy jest m.in. tworzenie palety usług na rzecz firm z województwa opolskiego, wspieranie rozwoju przedsiębiorstw np. w obszarze innowacji i promocji nowoczesnych technologii, eksportu, wykorzystania środków unijnych, czy optymalizacji procesów produkcyjnych. OCRG
To oznacza, że wspólnie na rzecz przedsiębiorców działa w nim już sześć jednostek, organizacji i izb, do których należy w sumie ponad dwa tysiące firm z regionu.

- W tak kompaktowym województwie, jak nasze, synergia działań instytucji i izb na rzecz środowiska biznesowego jest bardzo ważna. Dzięki niej każdy może wnieść coś wartościowego i poszerzyć spektrum działań – mówi prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu. – Przystępując do tego porozumienia wnosimy do wspólnej oferty pakiet naszych sprawdzonych inicjatyw. Szczególnie cennym może być to, co proponujemy od lat młodym, innowacyjnym firmom działającym w formule start-upów.

Pierwsze porozumienie o współpracy opolskich instytucji otoczenia biznesu zostało podpisane w 2016 roku. Jego sygnatariuszami były wówczas podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki oraz zrzeszające przedsiębiorców z regionu: Loża Opolska Business Centre Club, Izba Gospodarcza „Śląsk” i Opolska Izba Gospodarcza. W kolejnych latach do porozumienia dołączyła Izba Rzemieślnicza w Opolu, a ostatnio Park Naukowo-Technologiczny.

Udział w porozumienie sprawia, że przepływ informacji jest płynniejszy, a to z kolei wpływa na skuteczność działania. Dodatkową korzyścią jest też wymiana doświadczeń.

- Na bieżąco do członków izb i organizacji, które przynależą do porozumienia, trafiają informacje dotyczące na przykład dostępnego unijnego wsparcia czy oferty OCRG – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. – Jak wiadomo biznes lubi wiedzieć i planować, dlatego wierzymy, że tego typu wspólne działania są przez naszych przedsiębiorców dobrze postrzegane.

Rolą sygnatariuszy porozumienia jest m.in. tworzenie palety usług na rzecz firm z województwa opolskiego, wspieranie rozwoju przedsiębiorstw np. w obszarze innowacji i promocji nowoczesnych technologii, eksportu, wykorzystania środków unijnych, czy optymalizacji procesów produkcyjnych.

– W praktyce zapisy tego porozumienia przekładają się na regularne spotkania, organizowane raz na kwartał, podczas których wymieniamy się informacjami o bieżących potrzebach i problemach, z którymi mierzą się przedsiębiorcy, ustalamy zakres współpracy, a także planujemy wspólne działania i omawiamy te indywidualnie zaplanowane przez izby – wyjaśnia Tomasz Hanzel, dyrektor OCRG.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Park Naukowo-Technologiczny w Opolu dołączył do porozumienia opolskich instytucji otoczenia biznesu - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto