Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W tym szpitalu w Opolu Walentynki są codziennie. Bo to tutaj rodzą się owoce miłości. Te zdjęcia są dowodem

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
W opolskim szpitalu na Reymonta codziennie jest święto zakochanych.
W opolskim szpitalu na Reymonta codziennie jest święto zakochanych. Kolaż MD
W Klinicznym Centrum Ginekologii w Opolu każdy dzień jest Dniem Zakochanym, bo to największa porodówka na Opolszczyźnie. To tutaj rodzą się niemal wszystkie bliźniaki, trojaczki, a czasem nawet czworaczki!

- Walentynki to coroczne święto zakochanych. A gdzie jest miłość, tam jest życie, jak mawiał Mahatma Ghandi - mówi Natalia Ochędzan z Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. - Dla nas w Klinicznym Centrum każdy dzień jest szczególny, pełen radości, pozytywnych emocji i wszechstronnej miłości. W naszym szpitalu święto zakochanych obchodzimy codziennie!

- Kochani rodzice maluszków. Cudownie jest przyglądać się wam, kiedy okazujecie miłość sobie i waszym nowo narodzonym dzieciom - dodaje załoga porodówki w Opolu.

W szpitalu na Reymonta w Opolu rocznie rodzi się prawie 2,5 tysiąca dzieci. To największa porodówka na Opolszczyźnie. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii prowadzi też szkołę rodzenia, bank mleka kobiecego i program in vitro.

W całym zeszłym roku 2023 w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu urodziło się 2399 dzieci:
1202 dziewczynki oraz 1197 chłopców.

To największa porodówka w województwie opolskim. Ale nie tylko porodówka, ponieważ szpital przy ul. Reymonta 8 w Opolu ma wiele oddziałów i poradni. To tutejsi lekarze specjaliści prowadzą zagrożone ciąże, czuwają nad zdrowiem kobiet i noworodków.

W szpitalu przy ul. Reymonta nad pacjentkami czuwają lekarze specjaliści ginekologii i położnictwa, perinatologii, neonatologii, anestezjologii oraz położne i pielęgniarki.

Co roku kliniczne centrum przy ul. Reymonta w Opolu ma kilkanaście tysięcy pacjentek, w tym prawie 2,5 tysiąca rodzących kobiet. To ponad 40 procent wszystkich porodów na Opolszczyźnie! Liczba porodów wzrasta także dlatego, że już nie we wszystkich szpitalach powiatowych są porodówki.

To właśnie do tego szpitala kierowane są niemal wszystkie ciężarne kobiety z całego województwa opolskiego z ciążą wielopłodową. Czyli to właśnie przy ul. Reymonta w Opolu rodzą się wszystkie czworaczki, trojaczki i większość bliźniaków.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu mieści się przy ul. Reymonta 8 w Opolu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto