Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018”
-
4
Aneta Maria Blacharska
128
(0,58%)
-
3
Jan Kanonowicz
175
(0,79%)
-
1
Wincenty Antoni Galla
471
(2,12%)
-
2
Tomasz Mariusz Jazienicki
568
(2,56%)
-
6
Stanisław Rogulski
227
(1,02%)
-
12
Radosław Łukasz Dunaj
83
(0,37%)
-
9
Urszula Cecylia Ferenc
143
(0,64%)
-
8
Izabela Jadwiga Grzybowska
138
(0,62%)
-
10
Joanna Alicja Kapera-Basoń
134
(0,60%)
-
7
Bartłomiej Tadeusz Robel
107
(0,48%)
-
5
Elżbieta Teresa Gabis
171
(0,77%)
-
11
Henryk Świgost
78
(0,35%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO
-
10
Aleksandra Stefania Mruk
19
(0,09%)
-
11
Arkadiusz Piotr Matejaszek
22
(0,10%)
-
3
Elżbieta Barbara Sanocka
159
(0,72%)
-
2
Maciej Michał Janusz
119
(0,54%)
-
1
Danuta Anna Wąsowicz-Hołota
564
(2,54%)
-
5
Czesława Zubrzycka
72
(0,32%)
-
9
Piotr Marcin Janczak
29
(0,13%)
-
4
Jerzy Józef Lichosik
26
(0,12%)
-
6
Tadeusz Wierdak
127
(0,57%)
-
7
Elżbieta Jadwiga Cieleń
55
(0,25%)
-
8
Mirosława Jolanta Zaleska-Sikorska
19
(0,09%)
-
12
Mariusz Stanisław Skalny
72
(0,32%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
7
Krystian Andrzej Lech
94
(0,42%)
-
1
Maria Magdalena Żukowska-Jacykowska
1 167
(5,26%)
-
9
Anna Julia Nowak
100
(0,45%)
-
4
Henryk Władysław Szewczuk
613
(2,76%)
-
2
Kazimierz Władysław Wawryczuk
411
(1,85%)
-
10
Rafał Andrzej Mazański
126
(0,57%)
-
6
Jacek Krzysztof Chwalenia
781
(3,52%)
-
3
Kazimierz Jan Rozumek
1 085
(4,89%)
-
8
Katarzyna Rzepecka
101
(0,46%)
-
5
Elżbieta Sylwia Chabińska
293
(1,32%)
-
12
Janusz Leon Kurowski
241
(1,09%)
-
11
Maria Paulina Gorska
71
(0,32%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ
-
9
Szymon Roman Brząkała
109
(0,49%)
-
12
Urszula Halina Stychno
174
(0,78%)
-
1
Piotr Paweł Bobak
1 849
(8,34%)
-
2
Wojciech Michał Zwardoń
435
(1,96%)
-
3
Joanna Małgorzata Burska
545
(2,46%)
-
4
Anna Maria Maruk
497
(2,24%)
-
5
Zofia Kazimiera Skałuba-Filipow
74
(0,33%)
-
6
Adam Marian Czabanowski
310
(1,40%)
-
7
Danuta Naciasta
168
(0,76%)
-
10
Marcin Albin Lichoń
154
(0,69%)
-
8
Krzysztof Stanisław Kulpa
121
(0,55%)
-
11
Jerzy Charytanowicz
150
(0,68%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"
-
1
Adam Fujarczuk
811
(3,66%)
-
2
Andrzej Dariusz Pyziak
221
(1,00%)
-
3
Mieczysław Łużny
270
(1,22%)
-
5
Alicja Grubiak
54
(0,24%)
-
4
Ryszard Walawender
118
(0,53%)
-
7
Ewa Jolanta Turniak
44
(0,20%)
-
6
Jacek Jan Tyczka
95
(0,43%)
-
10
Irena Maria Sosulska
106
(0,48%)
-
8
Gabriela Jadwiga Sowa
39
(0,18%)
-
12
Piotr Stanisław Nowicki
23
(0,10%)
-
11
Monika Dorota Kamińska
37
(0,17%)
-
9
Dariusz Stanisław Pięch
256
(1,15%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
2
Jolanta Danuta Barska
913
(4,12%)
-
3
Józef Piotr Barcik
189
(0,85%)
-
10
Zygmunt Albin Zalewski
34
(0,15%)
-
9
Maria Lutecka
124
(0,56%)
-
8
Izabela Ewa Popiel
22
(0,10%)
-
6
Grażyna Lucyna Kaczmarczyk
266
(1,20%)
-
1
Tadeusz Jamróz
604
(2,72%)
-
7
Stanisława Natalia Zawadzka
40
(0,18%)
-
4
Krzysztof Toruński
312
(1,41%)
-
5
Józefa Halina Ziemnik
91
(0,41%)
-
11
Zbigniew Roman Korzekwa
42
(0,19%)
-
12
Aleksander Andrzej Juszczyk
76
(0,34%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Mirosław Tomasz Aranowicz
808
(3,64%)
-
4
Ireneusz Jan Szafraniec
169
(0,76%)
-
3
Grzegorz Samborski
850
(3,83%)
-
6
Urszula Magdalena Siniawa
126
(0,57%)
-
8
Ewa Teresa Wojcieszczak-Mateja
26
(0,12%)
-
5
Renata Elżbieta Kowalczyk
118
(0,53%)
-
10
Mariusz Mieczysław Janos
63
(0,28%)
-
12
Piotr Grzegorz Tarapata
125
(0,56%)
-
11
Małgorzata Beata Czuczman
184
(0,83%)
-
1
Daniel Rafał Palimąka
1 407
(6,34%)
-
9
Magdalena Justyna Bajtek-Bejczuk
55
(0,25%)
-
7
Alicja Futoma-Musioł
90
(0,41%)
Okręg 2
gmina: Głuchołazy
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018”
-
4
Marzena Ewa Grubiak
126
(1,45%)
-
2
Antoni Ożóg
117
(1,34%)
-
3
Krystyna Anna Jarosz
98
(1,12%)
-
5
Maria Helena Kopaczyńska
120
(1,38%)
-
1
Jan Pachota
553
(6,34%)
-
6
Kamil Wojciech Drobek
51
(0,59%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Grażyna Bortniczuk
640
(7,34%)
-
2
Halina Iwona Augustyn
329
(3,77%)
-
1
Henryk Mieczysław Kamiński
733
(8,41%)
-
3
Piotr Kędroń
227
(2,60%)
-
4
Beata Anna Karuga
171
(1,96%)
-
5
Marek Janusz Mytnik
60
(0,69%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ
-
3
Beata Alina Puzia
100
(1,15%)
-
1
Szymon Jakub Pleszczak
595
(6,83%)
-
2
Marzena Beata Ludwa
142
(1,63%)
-
4
Magdalena Lisowska
79
(0,91%)
-
5
Marcin Tomasz Mencel
20
(0,23%)
-
6
Piotr Henryk Wydra
50
(0,57%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"
-
4
Jolanta Gawlik
43
(0,49%)
-
1
Jerzy Zenon Dunaj
541
(6,21%)
-
2
Piotr Chrobak
148
(1,70%)
-
3
Lilla Maria Żurek
88
(1,01%)
-
6
Krzysztof Mieczysław Grzelak
41
(0,47%)
-
5
Maria Rogucka
61
(0,70%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
4
Monika Bukowiec
59
(0,68%)
-
1
Grzegorz Leszek Gunia
375
(4,30%)
-
3
Wanda Krystyna Rzeszutko
103
(1,18%)
-
6
Ryszard Kowal
110
(1,26%)
-
2
Janusz Wojciech Zapiór
736
(8,44%)
-
5
Małgorzata Matyja
41
(0,47%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Jacek Jerzy Kanarski
523
(6,00%)
-
4
Grzegorz Tadeusz Rudecki
258
(2,96%)
-
2
Paweł Andrzej Szymkowicz
1 043
(11,97%)
-
6
Joanna Ewa Jankowska
60
(0,69%)
-
5
Grażyna Bożena Struzik
134
(1,54%)
-
3
Agata Agnieszka Maślańczyk
141
(1,62%)
Okręg 3
gminy: Otmuchów, Paczków
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018”
-
1
Piotr Jan Woźniak
1 196
(11,03%)
-
3
Zdzisław Kazimierz Michael
88
(0,81%)
-
5
Małgorzata Joanna Kurowska
153
(1,41%)
-
2
Piotr Józef Piekarski
183
(1,69%)
-
4
Wanda Monika Szeląg
100
(0,92%)
-
7
Kinga Maria Korzec
96
(0,89%)
-
6
Jarosław Waldemar Soszek
138
(1,27%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO
-
4
Renata Małgorzata Bednarz
85
(0,78%)
-
3
Ewa Karolina Pawlinów
82
(0,76%)
-
1
Sebastian Łukasz Kornaś
697
(6,43%)
-
5
Radosław Grzegorz Napieracz
121
(1,12%)
-
2
Damian Dawid Płaczek
80
(0,74%)
-
7
Dorota Agnieszka Michaliszyn
15
(0,14%)
-
6
Ewa Stanisława Borys
30
(0,28%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
3
Marek Władysław Mucha
441
(4,07%)
-
2
Danuta Górska
423
(3,90%)
-
1
Zbigniew Józef Karnaś
854
(7,88%)
-
4
Marta Anna Łuszcz
280
(2,58%)
-
5
Piotr Krzysztof Janczar
329
(3,03%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ
-
2
Bogdan Andrzej Wyczałkowski
687
(6,34%)
-
3
Zbigniew Majka
213
(1,96%)
-
6
Janina Franciszka Pomietło
114
(1,05%)
-
1
Paweł Michał Stępkowski
416
(3,84%)
-
5
Ewa Krótkiewicz
30
(0,28%)
-
7
Magdalena Beata Budnik
48
(0,44%)
-
4
Łukasz Marian Galica
240
(2,21%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"
-
2
Mieczysław Bolesław Wilczek
297
(2,74%)
-
1
Henryk Mamala
281
(2,59%)
-
3
Józef Stanisław Stachera
317
(2,92%)
-
5
Stanisława Grabowska
25
(0,23%)
-
7
Wiesław Czapiga
125
(1,15%)
-
6
Krystyna Rozalia Gryglas
43
(0,40%)
-
4
Sylwia Małgorzata Grabowska-Hoc
21
(0,19%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
7
Leszek Wiktor Podruczny
70
(0,65%)
-
6
Katarzyna Ewa Kociubińska
80
(0,74%)
-
1
Czesław Biłobran
873
(8,05%)
-
4
Dorota Izabela Przewrocka
39
(0,36%)
-
2
Elżbieta Stanisława Chronowska
108
(1,00%)
-
3
Zbigniew Tadeusz Tokarczyk
95
(0,88%)
-
5
Urszula Maria Giża
115
(1,06%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
3
Leszek Andrzej Żak
149
(1,37%)
-
1
Teresa Grażyna Nosal
826
(7,62%)
-
2
Magdalena Adelajda Śmietanka
70
(0,65%)
-
5
Ireneusz Stanisław Grzych
21
(0,19%)
-
4
Krzysztof Grzegorz Erm
22
(0,20%)
-
6
Anna Dudek
53
(0,49%)
-
7
Adam Robert Kraus
73
(0,67%)
Okręg 4
gminy: Kamiennik, Korfantów, Łambinowice, Pakosławice, Skoroszyce
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA POWIATU 2018”
-
1
Włodzimierz Antoni Figiel
385
(3,64%)
-
2
Anna Edyta Ziółkowska-Woźny
284
(2,69%)
-
3
Małgorzata Czarnecka
151
(1,43%)
-
7
Ewelina Maria Kopcisz
176
(1,66%)
-
5
Zdzisław Osiński
166
(1,57%)
-
4
Marek Aleksander Lipka
232
(2,19%)
-
6
Tomasz Kliś
81
(0,77%)
-
8
Krzysztof Jamróz
185
(1,75%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO
-
4
Karolina Marzena Duszyńska
13
(0,12%)
-
5
Ewelina Wioletta Łękawska
31
(0,29%)
-
3
Kamila Wierzbińska
28
(0,26%)
-
2
Krzysztof Wojciech Pięk
58
(0,55%)
-
1
Jacek Władysław Małacha
65
(0,61%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
3
Bogumiła Joanna Skałecka
265
(2,51%)
-
1
Damian Eugeniusz Wylężek
914
(8,64%)
-
2
Andrzej Leszek Kruczkiewicz
631
(5,97%)
-
5
Barbara Renata Wdowikowska
141
(1,33%)
-
4
Przemysław Skowroński
458
(4,33%)
-
8
Małgorzata Magdij
191
(1,81%)
-
6
Konstanty Michał Stachoń
180
(1,70%)
-
7
Kamila Maj
219
(2,07%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT TO LUDZIE - KORDIAN KOLBIARZ
-
1
Jadwiga Stanisława Misiura
326
(3,08%)
-
7
Zygfryd Walenty Opara
54
(0,51%)
-
6
Michał Andrzej Wajs
27
(0,26%)
-
4
Adam Bernard Gabryel
14
(0,13%)
-
3
Krystyna Stefania Trzcińska
57
(0,54%)
-
2
Magdalena Anna Syposz
132
(1,25%)
-
5
Joanna Anna Bojkowska
75
(0,71%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"
-
7
Agnieszka Magdalena Włudyga
85
(0,80%)
-
6
Lidia Michalina Gończowska
52
(0,49%)
-
2
Zdzisław Martyna
351
(3,32%)
-
5
Łukasz Mateusz Derkacz
138
(1,30%)
-
8
Danuta Gabriela Korzeniowska
744
(7,04%)
-
1
Janusz Roman Jaskot
602
(5,69%)
-
3
Stanisław Jan Lipka
173
(1,64%)
-
4
Krzysztof Jagusz
265
(2,51%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
3
Alina Maria Baran
330
(3,12%)
-
2
Zbigniew Józef Surowiecki
475
(4,49%)
-
1
Bożena Zofia Lewińska
516
(4,88%)
-
6
Zdzisław Pamuła
104
(0,98%)
-
4
Irena Kłakowicz
70
(0,66%)
-
5
Marianna Hołyńska
46
(0,43%)
-
8
Helena Rzepka
83
(0,78%)
-
7
Józef Walichiewicz
16
(0,15%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Jan Wojciech Wierzchowiec
213
(2,01%)
-
2
Krzysztof Dariusz Pawłowski
286
(2,70%)
-
4
Anna Danuta Dzierża
69
(0,65%)
-
5
Józef Andrzej Sokołowski
94
(0,89%)
-
7
Monika Elżbieta Dawidowicz
52
(0,49%)
-
8
Joanna Beata Abram
92
(0,87%)
-
6
Urszula Marianna Szelwach
86
(0,81%)
-
3
Piotr Jan Adam
94
(0,89%)