Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jaki powinien być kolejny festiwal w Opolu? Kabareton, scena hip-hop, alternatywa i klasyki, ale przede wszystkim – wolny od polityki

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
KFPP powinien być jednak otwarty na różne nurty muzyczne, a także zapraszać artystów, którzy podbijają listy przebojów
KFPP powinien być jednak otwarty na różne nurty muzyczne, a także zapraszać artystów, którzy podbijają listy przebojów Mateusz Majnusz
Czy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu doczeka się koncertu hip-hopowego? A do programu powróci dawno niewidziany na scenie amfiteatru Kabareton? Jest to możliwe. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wezwał właśnie do publicznej debaty nad przyszłością festiwalu.

- Jako prezydent Opola deklaruję chęć szybkiego spotkania z nowymi władzami TVP i rozmowę o nowym otwarciu festiwalu – mówi prezydent Wiśniewski, podkreślając potrzebę dostosowania KFPP do zmieniającego się krajobrazu muzycznego.

Prezydent Wiśniewski wyraził przekonanie, że KFPP powinien być bardziej zróżnicowany i odzwierciedlać nowe trendy w polskiej muzyce.

- Hip-hop i muzyka alternatywna powinny na stałe zagościć w programie festiwalu, bo tego chcą dzisiaj słuchać pokolenia współczesnych Polaków. A do programu imprezy powinien wrócić dawno niewidziany na scenie amfiteatru Kabareton – stwierdził.

Wciąż będzie też część wspominkowa na festiwalu

Jednocześnie prezydent podkreślił, że KFPP powinien nadal być strażnikiem polskiej muzycznej tradycji, przypominając twórczość wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej, takich jak: Wojciech Młynarski, Czesław Niemen, Agnieszka Osiecka czy Olga Sipowicz „Kora”. Festiwal słynie bowiem z ważnych, wzruszających koncertów wspomnieniowych i one – zdaniem Wiśniewskiego - również muszą mieć swoje znaczące miejsce w programie jednego z najstarszych festiwali muzycznych w Europie.

W jego wizji, KFPP powinien być jednak otwarty na różne nurty muzyczne, a także zapraszać artystów, którzy podbijają listy przebojów i zdobywają serca nowych pokoleń słuchaczy.

Najważniejszym postulatem Wiśniewskiego jest jednak oderwanie KFPP od polityki, ale też od osób, „które w imię rewanżu będą wykluczać niektórych artystów ze względu na sympatie polityczne”. Na zakończenie Arkadiusz Wiśniewski zaprosił wszystkich związanych z branżą muzyczną do udziału w przyszłorocznej 61. edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

- Jako miasto zrobimy wszystko, abyście czuli się u nas dobrze, a dla mieszkańców i gości Festiwalu przygotujemy wiele wydarzeń towarzyszących tej wyjątkowej i prestiżowej dla naszego miasta imprezie - zadeklarował prezydent.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jaki powinien być kolejny festiwal w Opolu? Kabareton, scena hip-hop, alternatywa i klasyki, ale przede wszystkim – wolny od polityki - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto