MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kto wystartuje z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego? Są pierwsze kandydatki do rady miasta Opola

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Wybudowanie windy było jedną z pierwszych decyzji prezydenta Wiśniewskiego w 2015 r.
Wybudowanie windy było jedną z pierwszych decyzji prezydenta Wiśniewskiego w 2015 r. Czas na Opole
W wyborach na listach KWW Arkadiusza Wiśniewskiego pojawiają się nowe, ale już znane z aktywności społecznej twarze. Będą to aktywistki Agnieszka Kossowska i Alicja Stelmaszczyk, których głównym celem jako radnych miasta Opola będzie skupienie się na sprawach związanych z poprawą dostępności oraz działaniem na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podkreśla znaczenie nadchodzących wyborów i wyzwań, przed którymi stoi miasto, zwłaszcza w kwestii dostępności.

- Zaczynałem od windy w urzędzie miasta, ale to dopiero początek. Chcę skorzystać z doświadczenia i umiejętności obu pań, aby miasto było dostępne dla wszystkich jego mieszkańców – podkreśla Wiśniewski, który będzie ubiegał się o drugą reelekcję.

Warto przypomnieć, że przez wiele lat jedynym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych w urzędzie miasta Opola był podjazd dla wózków oraz specjalny łazik, umożliwiający przemieszczenie się osób na wózkach na wyższe piętra budynku. Wybudowanie windy było jedną z pierwszych decyzji prezydenta Wiśniewskiego w 2015 r.

Kim są kandydatki na radnych miasta Opola?

Alicja Stelmaszczyk, działaczka społeczna, wiceprezeska Fundacji Na Kole i twórczyni programu Niewidzialna Przestrzeń na konferencji przedstawiła się jako osoba długo związana z działalnością na rzecz dostępności w Opolu i całym województwie.

- Chciałabym, aby każda osoba, bez względu na swoją sprawność czy wiek, mogła na równi korzystać z dóbr kultury, sportu i rekreacji - wyjaśnia Stelmaszczyk, podkreślając, że dostępność dotyczy każdego i powinna być codziennością.

Z kolei Agnieszka Kossowska, prezeska Fundacji Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE opowiedziała o swojej wieloletniej działalności społecznej, ze szczególnym naciskiem na edukację włączającą i specjalistyczną.

- Jako mama młodego człowieka z niepełnosprawnością i działaczka społeczna, doskonale rozumiem potrzeby naszego miasta - mówi Kossowska.

Podkreśliła, że do rady miasta Opola startuje nie jako polityczka, lecz jako wieloletnia działaczka społeczna.

- Chciałabym w Radzie służyć swoim doświadczeniem właśnie z mojej działalności społecznej, ale także doświadczeniem z życia prywatnego, z życia zawodowego. Trzeba poprawić dostęp do usług społecznych i kulturalnych, i sportowych, i także usług edukacyjnych – wylicza kandydatka na radnego.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zachęcił mieszkańców do głosowania na Kossowską i Stelmaszczyk, podkreślając, że ich obecność w Radzie Miasta przyniesie zmianę i pozwoli skuteczniej reprezentować głos mieszkańców.

- To szansa na to, że problemy dostępności staną się szeroko dyskutowane na forum Rady i w ten sposób ich głos będzie mocniejszy – dodaje prezydent Opola.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kto wystartuje z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego? Są pierwsze kandydatki do rady miasta Opola - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto