Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Opolski profesor powołany do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. To sukces nie tylko Politechniki Opolskiej, ale całego środowiska naukowego

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Prof. Krystian Czernek będzie miał okazję wpływać na kształtowanie standardów jakości kształcenia w polskim szkolnictwie wyższym.
Prof. Krystian Czernek będzie miał okazję wpływać na kształtowanie standardów jakości kształcenia w polskim szkolnictwie wyższym. PO
Politechnika Opolska może świętować sukces, ponieważ Prof. Krystian Czernek, prodziekan ds. organizacyjnych Wydziału Mechanicznego, został wybrany na siódmą kadencję Polskiej Komisji Akredytacyjnej. PKA to niezależna instytucja, działająca na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia w polskim systemie szkolnictwa wyższego i nauki.

W skład PKA wchodzi przewodniczący Parlamentu Studentów RP oraz 100 członków, reprezentujących różne instytucje i środowiska związane z edukacją wyższą. Członkowie są powoływani spośród kandydatów zgłoszonych przez uczelnie, Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, konferencje rektorów, prezydium PKA, Parlament Studentów RP, ogólnokrajowe stowarzyszenia naukowe i organizacje pracodawców.

Prof. Krystian Czernek już wcześniej pełnił funkcję członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej podczas piątej kadencji, a w trakcie szóstej kadencji był ekspertem.

- To dla mnie niezwykłe wyróżnienie. Co prawda byłem jedynym zgłoszonym kandydatem z naszej uczelni, ale wiem, że konkurencja była silna. Było bardzo dużo zgłoszeń z innych uczelni, instytucji badawczych – przynajmniej trzech, czterech kandydatów na jedno miejsce. Czuję się zaszczycony, że do tego grona ponownie trafiłem. Zgadzam się z panią rektor, że moje powołanie to także poświadczenie wysokiego poziomu nauki na Politechnice Opolskiej - komentuje prof. Czernek.

Kadencja Polskiej Komisji Akredytacyjnej rozpocznie się 1 stycznia 2024 roku i potrwa przez kolejne 4 lata. To okres, w którym Prof. Krystian Czernek będzie miał okazję wpływać na kształtowanie standardów jakości kształcenia w polskim szkolnictwie wyższym.

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Opolski profesor powołany do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. To sukces nie tylko Politechniki Opolskiej, ale całego środowiska naukowego - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto