Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto najlepiej płatne oferty z urzędów pracy w województwie opolskim. Minimum 6 tysięcy złotych. Praca fizyczna i biurowa

TK
Najciekawsze i najlepiej płatne oferty zamieściliśmy. Przewijaj kolejne slajdy.
Najciekawsze i najlepiej płatne oferty zamieściliśmy. Przewijaj kolejne slajdy.
Na Opolszczyźnie jest aktualnie 615 ofert pracy. Najwięcej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i mieście Opolu. Zebraliśmy najciekawsze i najlepiej płatne oferty zatrudnienia w styczniu 2023 roku.

Według wielu ekspertów w niedalekiej przyszłości czeka nas kryzys gospodarczy, który będzie skutkował m.in. wzrostem bezrobocia. Póki co, ten czarny scenariusz jeszcze rynku pracy nie dotyczy.

Na Opolszczyźnie wciąż mamy co czynienia z tzw. rynkiem pracy pracownika. To oznacza, że ofert jest dużo a potencjalni kandydaci mają w czym wybierać, przede wszystkim pod kątem przyszłych zarobków. Co prawda bardzo duża część to nadal oferty za najniższą krajową, ale nie brak także propozycji za 7-8 czy nawet 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Najciekawsze i najlepiej płatne oferty zamieściliśmy tutaj.

Na Opolszczyźnie mamy aktualnie 615 ofert pracy, zliczając te, które pojawiły się na tablicach ogłoszeń powiatowych pośredniaków i wojewódzkiego urzędu pracy. Najwięcej z nich znajdziemy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (ponad 160) oraz mieście Opolu (99).

- W Polsce wciąż mamy do czynienia z deficytem pracowników. To prosta konsekwencja tego, że średniorocznie z rynku pracy ubywa między 150 a 200 tys. osób. Zatem więcej osób przechodzi na emeryturę, niż zaczyna swoją karierę. Problemem pozostaje natomiast dopasowanie systemu edukacji do wymagań rynku pracy, bo w Polsce wciąż rośnie liczba młodych z wykształceniem wyższym, a deficyty wskazują na to, że największe zapotrzebowanie jest tam, gdzie nie jest ono wymagane. Potrzebujemy dekarzy, cieśli, kierowców, a kształcimy humanistów – mówi Krzysztof Inglot, ekspert ds. rynku pracy, założyciel Personnel Service S.A.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto najlepiej płatne oferty z urzędów pracy w województwie opolskim. Minimum 6 tysięcy złotych. Praca fizyczna i biurowa - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto