Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

PPO Przedsiębiorstwo Państwowe przekazało specjalistyczne buty dla studentów kierunku sport i bezpieczeństwo na Politechnice Opolskiej

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Każdy student kierunku sport i bezpieczeństwo otrzymał parę butów militarnych wyprodukowanych w opolskim przedsiębiorstwie PPO.
Każdy student kierunku sport i bezpieczeństwo otrzymał parę butów militarnych wyprodukowanych w opolskim przedsiębiorstwie PPO. Anna Gryglas
Każdy student kierunku sport i bezpieczeństwo otrzymał parę butów militarnych wyprodukowanych w opolskim przedsiębiorstwie PPO. Wykonane przez więźniów buty specjalistyczne będą służyły żakom m.in w czasie zajęć terenowych i podczas obozów.

Kierunek sport i bezpieczeństwo działa na Politechnice Opolskiej do dwóch lat. Te unikatowe w skali kraju studia w kompleksowy sposób przygotują absolwentów do pracy w służbach mundurowych. Najlepsi mają znaleźć angaż w elitarnych siłach specjalnych.

Takie wykształcenie oznacza, że zajęcia nie mogą odbywać się wyłączne w tradycyjnej akademickiej formule. Dlatego spora ich część odbywa się w terenie, podczas wymagających obozów i zajęć praktycznych, do których studenci muszą być przygotowani także pod kątem ubioru. Od dziś nie będą musieli martwić się od militarne buty do treningów w terenie, bo blisko 50 par, przekazało dla nich PPO.

- Dziś urzeczywistnia się umowa, którą podpisaliśmy z firmą PPO dotycząca szeroko pojętej współpracy. Tym pierwszym owocem tej współpracy jest to, że uzyskujemy dla wszystkich naszych studentów kierunku sport i bezpieczeństwo, dokładnie 48 par obuwia, które będzie wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych, jak również obozów sportowych, chodzenia po górach. To są buty bardzo dobrej jakości, wytrzymałe, nieprzemakalne – mówi prof. Tomasz Boczar, prorektor ds. ogólnych i operacyjnych Politechniki Opolskiej.

Beata Chabraszewska, rzecznik PPO podkreśla, że przedsiębiorstwo od lat wspiera kształcenie w klasach mundurowych.

- Po szkołach średnich przechodzimy na wyższy poziom i przekazujemy dla Politechniki Opolskiej 49 par obuwia militarnego. Nie jest to pierwszy projekt realizowany z uczelnią. Wcześniej organizowaliśmy konkurs dla kierunku wzornictwo przemysłowe – dodaje.

- Buty wyglądają bardzo solidnie. Myślę, że bardzo sprawdzą się w terenie- oceniali studenci.

PPO Przedsiębiorstwo Państwowe od 70 lat jest producentem obuwia bezpiecznego i zawodowego. Spośród innych fabryk wyróżnia ją to, że 61 proc. pracowników stanowią osadzeni, którzy realizują program Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej „Praca dla więźniów”. Osoby pozbawione wolności zatrudnione są na wszystkich etapach produkcji, zaczynając od rozkroju, szwalni, montażu, aż do wykończenia obuwia. Praca stanowi dla nich odskocznię od więziennej codzienności, ale także przynosi korzyści finansowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: PPO Przedsiębiorstwo Państwowe przekazało specjalistyczne buty dla studentów kierunku sport i bezpieczeństwo na Politechnice Opolskiej - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto