Jednym z nich był legendarny trener Antoni Piechniczek, który z sukcesami (między innymi triumf w Pucharze Ligi Polskiej) prowadził Odrę w latach 1975-1979, a w 1982 roku zdobył z reprezentacją Polski brązowy medal mistrzostw świata w Hiszpanii. Najpierw przemówił on ze sceny do zebranych piłkarzy oraz kibiców, a następnie otrzymał z rąk prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego pamiątkowy obraz.
Prezentację Odry wokalnym występem okrasił również opolanin Intruz, wykonując piosenkę "Czerwony autobus".
Dodatkowo prezes Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole Albert Ogiolda zapowiedział, że będzie się ono starać o miejskie dofinansowanie na stworzenie muralu (przy ul. Sienkiewicza), który miałby się odnosić historii klubu. Jego koncepcja została powszechnie zaprezentowana na scenie.
Ligowe zmagania Odra zainauguruje w poniedziałek 24 lipca, kiedy to o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Pierwszy raz na własnym stadionie wystąpi natomiast 30 lipca o godz. 15, kiedy to podejmie Resovię.
- Mierzymy siły na zamiary i zdajemy sobie sprawę, jaki mamy potencjał na tle innych zespołów. Fortuna 1 Liga będzie w najbliższym sezonie chyba najmocniejsza w historii. Nie zwalnia nas to jednak z tego, by zawsze grać o zwycięstwo. To będzie cel w każdym kolejnym spotkaniu. Nie lubię i nie będę jednak przewidywać dalekiej przyszłości, bo w piłce nie sposób wiernie to uczynić - powiedział Adam Nocoń, trener Odry.
W letnim okienku transferowym do Odry przybyli: Jakub Antczak (Lech Poznań), Patryk Waliś (obaj Lech II Poznań), Józef Burta (Śląsk II Wrocław), Michał Surzyn (Sandecja Nowy Sącz), Jiri Piroch (Dukla Praga – Czechy) i Adrian Purzycki (Arka Gdynia).
Z opolskiego klubu odeszli z kolei: Oskar Paprzycki (Chojniczanka Chojnice), Błażej Sapielak (Wieczysta Kraków), Maksymilian Pingot (Lech Poznań), Antoni Klimek (Widzew Łódź), Mikołaj Łabojko (Arka Gdynia), Bartosz Guzdek (Miedź Legnica), Michal Klec (Garbarnia Kraków) i Konrad Kostrzycki (szuka klubu).
Aleksander Śliwka - Orlen
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?