Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rekordowe poparcie w wyborach Marcina Ociepy. Ponad 40 tys. głosów z drugiego miejsca na liście. O co chce walczyć jako polityk opozycji?

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Choć Zjednoczona Prawica wygrała wybory parlamentarne, to nie uzyskała samodzielnej większości
Choć Zjednoczona Prawica wygrała wybory parlamentarne, to nie uzyskała samodzielnej większości Mateusz Majnusz
Wiceminister MON Marcin Ociepa podsumował wyniki wyborów parlamentarnych oraz przedstawił swoje kluczowe postulaty. Ociepa wyraził wdzięczność mieszkańcom województwa opolskiego za ogromne poparcie, które otrzymał w tych wyborach.

W wyborach parlamentarnych Marcin Ociepa otrzymał duży mandat zaufania od mieszkańców Opolszczyzny, co uważa za wynik swojej czteroletniej pracy parlamentarnej. Poparcie z drugiego miejsca na liście PiS wyniosło imponujące 40 tys. głosów, co oznacza wzrost poparcia o 251 proc. w stosunku do poprzednich wyborów.

Ociepa podkreślił, że sukces wyborczy jest wynikiem nie tylko kampanii, ale także konsekwentnej pracy i bliskiego kontaktu z mieszkańcami oraz współpracy z samorządami lokalnymi.

- Synergia między rządem a samorządem jest niezwykle istotna dla rozwoju regionu – tłumaczył Ociepa.

Wiceminister Ociepa wskazał również na swoje inicjatywy w trakcie kadencji, takie jak Forum Rozwoju Regionalnego, które stanowiły przestrzeń do merytorycznej dyskusji między nauką, biznesem, przedsiębiorczością a samorządami. Podkreślił znaczenie polityki merytorycznej, bliskiej ludziom i skutecznej, podając przykłady licznych zrealizowanych projektów inwestycyjnych, które poprawiły standard życia mieszkańców województwa opolskiego.

Mówiąc o przyszłości, Ociepa zwrócił uwagę na wyzwania przed Sejmem nowej kadencji. Zaznaczył, że choć Zjednoczona Prawica wygrała wybory parlamentarne, to nie uzyskała samodzielnej większości. W związku z tym istnieje potrzeba kontynuowania projektów inwestycyjnych przez nowy rząd.

Ociepa wskazuje na cztery kluczowe projekty

- Pierwszym z nich jest centrum sercowo-naczyniowe przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Projekt ten uzyskał zielone światło od Ministerstwa Zdrowia, ale teraz potrzebne są środki w wysokości 350 milionów złotych. Mam nadzieję, że nowy rząd nie zrezygnuje z tego projektu, który ma służyć leczeniu chorób sercowo-naczyniowych – wyjaśnia.

Drugim projektem jest rozbudowa Szpitala Powiatowego w Krapkowicach, na którą udało się pozyskać 60 milionów złotych z planowanych 90 milionów. Wiceminister wierzy, że nowy rząd przeznaczy brakujące 30 milionów złotych na kontynuację tej inwestycji, która ma duże znaczenie dla regionu.

Kolejnym projektem jest rozbudowa Szpitala Wojskowego nr 116 w Opolu, gdzie środki w wysokości około 50 milionów złotych są już zagwarantowane. Wiceminister podkreśla, że teraz istotne jest, aby nikt nie zmienił tych planów inwestycyjnych. Ostatnim, czwartym projektem, który zdaniem Ociepy, musi być zrealizowany, jest rewitalizacja Góry Świętej Anny.
Zdaniem obecnego wiceszefa MON te inicjatywy mają charakter ponadpartyjny i służą interesom mieszkańców województwa. Ociepa zobowiązał się do dalszej pracy nad tymi projektami, niezależnie od składu nowego rządu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rekordowe poparcie w wyborach Marcina Ociepy. Ponad 40 tys. głosów z drugiego miejsca na liście. O co chce walczyć jako polityk opozycji? - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto