Remisiem zakończył się mecz Odry Opole z Przyszłościa Rogów na otwarcie sezonu 2011/2012

MM
OKS Odra Opole
W meczu, rozegranym 13 sierpnia, inaugurującym sezon piłkarski Odra Opole zremisowała z debiutującą w III lidze drużyną Przyszłość Rogów 1:1.

Przelotny deszcze nad stadionem gospodarzy (Rogów) spowodował, że piłka ślizgała się po boisku i podania były bardzo szybkie. Już w 5 minucie mogła paść bramka dla Przyszłości. W polu karnym Odry piłkę nie trafił Marcel Surowiak i w rezultacie odebrał ją Robert Żbikowski, który wykorzystał okazję i uderzył z całej siły lewą nogą. Tylko dobrze ustawionemu Damianowi Rozmusowi zawdzięczać możemy obronę przed utratą gola.

Kolejarz dalej ma szansę na I ligę. Dzisiaj kolejny wyścig

Opolanie zeszli na przerwę prowadząc jednym punktem. Jedyną bramkową okazję w tej części gry i jak się później okazało w całym meczu wykorzystał z zimną krwią Tadeusz Tyc. W 40 minucie napastnik ładnie uwolnił się spod opieki lewego obrońcy, popędził w pole karne i za chwilę cieszył się ze zdobytego gola.

W drugiej połowie meczu Odra podtrzymywała korzystny dla siebie wynik. Na kwadrans przed końcem spotkania z pozoru niegroźna sytuacji dała miejscowym upragnioną bramkę kontaktową. W 76 minucie Żbikowski głową umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu Grzegorza Kolisza, które całkowicie zaskoczyło defensywę Odry.