Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Szpital dla mam i maluszków zmienia oblicze. Zobacz, co zrobiono

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Tak wygląda teraz na opolskiej porodówce.
Tak wygląda teraz na opolskiej porodówce. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Prawie 3,5 miliona złotych kosztował remont i wyposażenie Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

- Oddaliśmy do użytku pacjentkom kolejne sale wraz z sanitariatami, a co za tym idzie wyrównaliśmy standard hospitalizacji w obu budynkach naszego szpitala - mówiła podczas otwarcia Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. - Głównym założeniem inwestycji była budowa indywidualnych sanitariatów, jednak przy okazji tych prac gruntownie odnowiliśmy część oddziału znajdującą się w budynku A.

W ramach robót m.in. wymienione zostały instalacje wodne i kanalizacyjne, przebudowane sale oraz sanitariaty. Te ostatnie przed remontem były usytuowane w części wspólnej, teraz są przy każdych dwóch sąsiadujących ze sobą dwuosobowych salach.

- I przeznaczone są tylko dla pacjentek z tych pomieszczeń - zaznacza Natalia Ochędzan, rzecznik opolskiej ginekologii.

Wartość inwestycji, którą współfinansuje Unia Europejska, to prawie 3,5 mln złotych. W ramach projektu zaplanowano również zakup sprzętu medycznego za niespełna 1,2 mln.

- Na tę chwilę trafiła do nas aparatura o wartości prawie 452 tysięcy zł - informuje Natalia Ochędzan. - To sprzęt do znieczulenia, aparat do diatermii oraz trzy specjalistyczne łóżka do sali porodowej.

W kolejnym etapie realizacji projektu szpital planuje kupić jeszcze sprzęt za prawie 725 tys. złotych m.in.:

  • aparat do znieczulenia,
  • lampę operacyjną multimedialną,
  • lampy przepływowe,
  • stół operacyjny,
  • aparat elektrochirurgiczny,
  • lampy bezcieniowe,
  • stanowisko do resuscytacji,
  • wózek transportowy dla pacjentek,
  • cieplarkę do płynów infuzyjnych,
  • kolumny anestetyczne,
  • meble medyczne (m.in. wózki i stoliki zabiegowe oraz szafy medyczne).

- Mamy, które przebywają w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii, będą mieszkały w naprawdę komfortowych warunkach. Cieszę się, że jako samorząd możemy dbać nie tylko o doskonałą opiekę medyczną, ale również dzięki funduszom europejskim podnosić komfort pobytu pacjentek – mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w regionie świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej.

Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się tu ok. 3 tys. dzieci i hospitalizowanych jest ponad 10 tys. pacjentów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto