Rozgrywki II ligi, grupy B

(wk)
Zawodnicy naszego AZS-u (w białych strojach) po czterech kolejkach zdecydowanie prowadzą w tabeli z najwyższym bilansem zdobytych punktów.
Koszykarze opolskiego AZS-u mogą sobie pogratulować początku tegorocznego sezonu. Po czterech kolejkach zdecydowanie prowadzą w tabeli z najwyższym bilansem zdobytych punktów.

Koszykarze opolskiego AZS-u mogą sobie pogratulować początku tegorocznego sezonu. Po czterech kolejkach zdecydowanie prowadzą w tabeli z najwyższym bilansem zdobytych punktów. Wprawdzie trudno wyciągać wnioski po czterech zaledwie spotkaniach, ale zwłaszcza w ostatnim widać było wyraźnie, że drużyna jest nieźle przygotowana do obecnego sezonu.

Spotkanie z Basketem Pleszew miało dwa odmienne oblicza. Przez dwie pierwsze kwarty goście udowadniali, że w koszykówkę grać potrafią i nie pozwalali opolskim akademikom na zdobycie zbyt dużej przewagi punktowej. Dobrze radzili sobie w obronie i raz po raz wyprowadzali groźne kontry. Opolscy koszykarze niesieni dopingiem prawie trzystuosobowej grupy kibiców zdołali w dwóch pierwszych kwartach wypracować zaledwie pięciopunktową przewagę pomimo optycznej przewagi na parkiecie.

Przełomowa okazała się trzecia kwarta, w której nasz zespół zdołał odskoczyć rywalom na 11 punktów. W ostatniej kwarcie opolanie dołożyli kolejnych 11 punktów wygrywając ostatecznie całe spotkanie 82: 55. Okrasą spotkania były "trójki" zdobyte przez Zarankiewicza (4) i Michynię (2). Zwycięstwem z Basketem nasz zespół raz jeszcze potwierdził swoje aspiracje do miejsca w czołówce i gry w fazie play off, które niebawem zostaną sprawdzone. Opolscy akademicy mają przed sobą spotkania z rywalami o podobnych ambicjach sportowych i dopiero one będą w stanie potwierdzić wysokie aspiracje naszego zespołu. Pierwszym testem będzie najbliższe spotkanie w Stargardzie Szczecińskim z zajmującą obecnie czwarte miejsce Spójnią. Ta wygrała ostatnio w Poznaniu z miejscowym AZS-em dając wyraźny sygnał, że nadal należy do czołówki II ligi.

Druga z opolskich drużyn, Pogoń Prudnik po raz drugi przegrała na wyjeździe. Tym razem pogromcą prudniczan okazał się zespół AZS Kalisz, którego zawodnicy wygrali w trzech kwartach spotkania, w jednej remisując (poprzednio Pogoń przegrała z AZS Szczecin). Najwyraźniej prudniczanie nie mają szczęścia do zespołów akademickich, ale znacznie boleśniejsze jest to, że przegrywają z rywalami potencjalnie słabszymi. W przyszłej kolejce do Prudnika przyjedzie Nysa Kłodzko. Będzie okazja do rehabilitacji.