Wiktor Gumiński
Siatkarki Uni Opole wygrała z Ita Tools Stalą Mielec po raz pierwszy w tym sezonie. Wiktor Gumiński
Uni Opole wygrało u siebie w czterech setach ćwierćfinałowy mecz Tauron Pucharu Polski z Ita Tools Stalą Mielec i tym samym wywalczyło historyczny awans do finałowego turnieju w Nysie.

Choć to zespół z Opola był uznawany za faworyta spotkania, z racji tego, że jest znacznie wyżej notowany w tabeli Tauron Ligi, to zdecydowanie musiał się mieć na baczności. Obie jego potyczki ligowe ze Stalą zakończyły się bowiem triumfem drużyny z Mielca 3:2.

Tym razem jednak mecz już rozpoczął się znakomicie dla opolanek. Otworzyły go one pewnym zwycięstwem 25:17.

Ale w drugim secie potyczka już się wyrównała. Co więcej, z czasem coraz mocniej do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki z Mielca, które w pewnym momencie prowadziły nawet 15:11. Gospodynie jednak sobie nic z tego nie zrobiły i wkrótce doprowadziły do remisu 18:18. Lepiej rozegrały również końcówkę, dzięki czemu wygrały 25:23.

Trzecia partia należała już jednak do Stali. Czteropunktową przewagę osiągnęła ona w bardzo podobnym momencie co w poprzednim secie, ale tym razem poszła za ciosem i pewnie triumfowała 25:20.

To niepowodzenie też nie zrobiło na Uni wielkiego wrażenia. W czwartej odsłonie to już opolanki znów dyktowały warunki rywalizacji i po przekonującej wygranej 25:21 mogły świętować największy sukces w historii klubu.

Finałowy turniej Tauron Pucharu Polski w Nysie odbędzie się w dniach 16-17 marca. W półfinale Uni zmierzy się ze zwycięzcą mecz BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała - Grupa Azoty Akademia Tarnów.

Uni Opole – Ita Tools Stal Mielec 3:1 (25:17, 25:23, 20:25, 25:21)
Uni: Bińczycka (2 pkt), Olaya (25), Kecher (6), Zaroślińska-Król (16), Pamuła (8), Połeć (12), Adamek (libero) oraz McCall (2), Janicka, Sieradzka (3).
Stal: Kucharska (4), Mucha (22), Bałucka (4), Gierszewska (21), Bryda (12), Kubacka (10), Łydych (libero), Pancewicz (libero) oraz Dyduła.