MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiana organizacji ruchu przy rozbudowie DK45 koło Krapkowic. Pojedziemy teraz odrobinę inaczej

Redakcja
W ramach zadania powstaną lub zostaną przebudowane chodniki, kanały technologiczne, wykona również elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oznakowanie pionowe i poziome wraz z niezbędnymi urządzeniami BRD. Na wysokości Gwoździc zaplanowano budowę ekranów akustycznych.
W ramach zadania powstaną lub zostaną przebudowane chodniki, kanały technologiczne, wykona również elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oznakowanie pionowe i poziome wraz z niezbędnymi urządzeniami BRD. Na wysokości Gwoździc zaplanowano budowę ekranów akustycznych. GDDKIA Opole
Od wtorku, 16 stycznia, zaplanowano wprowadzenie objazdu na wysokości Krapkowic, na odcinku przyległym do wiaduktu nad linią kolejową. Związane jest to z rozpoczęciem prac przy rozbiórce starego i budową nowego obiektu, które potrwają do końca roku. To element rozbudowy DK45 pomiędzy Krapkowicami i Rogowem Opolskim na odcinku o długości 6,6 km.

Zakres prac przewiduje rozbudowę i wzmocnienie konstrukcji istniejącego odcinka na całej długości wraz z zastosowaniem przekroju 2+1 i podniesieniem nośności drogi do 11,5 t/oś. Ponadto planowana jest przebudowa wiaduktu nad linią kolejową PKP, rozbudowa dwóch skrzyżowań – z ul. Boczną oraz łącznikiem do drogi wojewódzkiej DW415.

W ramach zadania wykonawca zbuduje lub przebuduje chodniki, kanały technologiczne, wykona również elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oznakowanie pionowe i poziome wraz z niezbędnymi urządzeniami BRD. Na wysokości Gwoździc zaplanowano budowę ekranów akustycznych - informuje GDDKiA.

Rozbudowa kolejnych odcinków DK45

Inwestycja stanowi kontynuację rozbudowy DK45. Na sąsiednim dwukilometrowym odcinku Rogów Opolski – węzeł Opole Południe roboty budowlane zakończono w ubiegłym roku.

Kierowcy korzystają także z niedawno otwartej obwodnicy Praszki, Gorzowa Śląskiego i Kowali (12,8 km). Finalizowane są roboty na odcinku od końca obwodnicy Praszki do granicy woj. opolskiego/łódzkiego (6,7 km).

Rozpoczęła się także rozbudowa 12-kilumentrowego odcinka Jełowa – Bierdzany.

W przygotowaniu do realizacji są kolejne odcinki DK45 od Opola do obwodnicy Praszki:

  • Opole – Zawada,
  • Zawada – Jełowa,
  • Bierdzany – Kuniów,
  • Ligota Górna – Gorzów Śląski (do początku obwodnicy Praszki).

Prace na odcinku Krapkowice – Rogów Opolski zaplanowano na lata 2023-2025.

Zadanie realizuje firma Mota Engil z umową na kwotę 72 939 978,61 zł, a zadanie jest finansowane z budżetu państwa.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zmiana organizacji ruchu przy rozbudowie DK45 koło Krapkowic. Pojedziemy teraz odrobinę inaczej - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto