Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Do jakiego przedszkola w Opolu zapisać dziecko? Lista dostępnych placówek w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Adresy przedszkoli w Opolu. Gdzie zapisać dziecko?
Adresy przedszkoli w Opolu. Gdzie zapisać dziecko? lithiumcloud
Warto zadbać o rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Dobrym pomysłem jest więc zapisanie go do jednego z przedszkoli w Opolu. Przejrzyj adresy placówek. Przeczytaj także, kiedy zaczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę, a także jak bardzo ważne jest, by Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

Ile lat może mieć dziecko, aby zostało zapisane do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma 3 lata. Niekiedy dopuszcza się, aby miało ukończone 2,5 roku, zdecydować o tym może bezpośrednio placówka.

W jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Opolu?

Rekrutacje w przedszkolach są prowadzone zazwyczaj w początkowych miesiącach roku, na przełomie lutego i marca. Jest to zależne od konkretnej placówki. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola mają różniące się od siebie zasady rekrutacji. W pierwszym wariancie sa narzucone odgórnie i zapisane w ustawie, zaś te drugie ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą być inne.

Jak wyglądają zasady rekrutacji?

Niepubliczne przedszkola w Opolu działają na podstawie przepisów, które są określone w statucie i na ich bazie przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Do tego pierwszeństwo mają zwykle dzieci, które chodziły do wybranej placówki wcześniej. Pod uwagę brane są także takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 uzyskasz na stronie internetowej lub w samej placówce.

Zapisać dziecko można poprzez internetowe platformy lub w formie tradycyjnej, to znaczy samodzielne przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Opolu możesz uzyskać na ich stronach oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Opolu?

Nauka w przedszkolu jest wielce ważna dla rozwoju malucha. Za główny cel obiera sobie przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Poza tym, dziecko uczęszczając do przedszkola nabiera umiejętności życia w grupie. Następuje u niego rozwój w obszarze społecznym i emocjonalnym. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwoju umiejętności motorycznych. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, ubierać się, jeść, biegać, rysować. Zabawa w grupie pomaga w przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się z innymi dziećmi zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Opolu

Poniżej znajduje się lista wizytówek przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Dodaj firmę
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Opolu

To warto wiedzieć

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto