Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Lew Opolskiej Turystyki. To nowa nagroda przyznawana przez samorząd województwa

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Województwo opolskie znacząco ustępuje turystycznie innym regionom Polski. Sposobem na zmianę tego stanu rzeczy może być nowa nagroda "Lew Opolskiej Turystyki".
Województwo opolskie znacząco ustępuje turystycznie innym regionom Polski. Sposobem na zmianę tego stanu rzeczy może być nowa nagroda "Lew Opolskiej Turystyki". archiwum
Działacze społeczni, samorządowcy i przedsiębiorcy, którzy są zaangażowani w rozwój i promowanie opolskiej turystyki, mają szansę zostać laureatami nowej nagrody ufundowanej przez samorząd województwa – „Lew Opolskiej Turystyki”. Można już składać wnioski o jej przyznanie.

Według danych GUS w 2022 roku na prawie 24 miliony turystów krajowych i zagranicznych, korzystających z noclegów w Polsce jedynie 253 tysiące z nich nocowało w województwie opolskim. Stanowi to około 1% wszystkich turystów.

Z myślą o zmianie tej niekorzystnej statystyki zarząd województwa opolskiego wyszedł z inicjatywą ufundowania nagrody dla osób, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju turystyki w naszym regionie.

- Od wielu lat przyznajemy nagrody w dziedzinie kultury, muzealnictwa, sztuki czy sportu. Dzisiaj ogłaszamy nabór na „Opolskie Lwy Turystyki”. Środowisko turystyki od kilku lat domaga się takiego wyróżnienia. My na to wołanie odpowiadamy – mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

Nagroda przyznawana będzie w trzech kategoriach:

  • działalność społeczna - przyznawana osobom działającym w organizacjach pozarządowych, wolontariuszom i społecznikom;
  • samorządność - przyznawana osobom działającym w samorządzie i instytucjach publicznych;
  • przedsiębiorczość - przyznawana osobom z obszaru gospodarki i usług turystycznych.

Nagroda obejmować będzie wynagrodzenie finansowe, tytuł „Lwa Opolskiej Turystyki”, statuetkę i dyplom. Szczególnie wyróżniający się laureaci będą mogli otrzymać też nagrodę specjalną marszałka województwa opolskiego „Super Lew Opolskiej Turystyki”

Nabór wniosków o przyznanie nagrody trwa do końca października bieżącego roku.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Lew Opolskiej Turystyki. To nowa nagroda przyznawana przez samorząd województwa - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto