MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe rondo w Pakosławicach jest już otwarte. Uwaga na zmianę organizacji ruchu na trasie Opole - Nysa

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Prace przy przebudowie DK46 na odcinku Nysa - Pakosławice ruszyły w drugiej połowie 2022 roku.
Prace przy przebudowie DK46 na odcinku Nysa - Pakosławice ruszyły w drugiej połowie 2022 roku. GDDKiA Opole
GDDKiA w Opolu ostrzega jednak kierowców, że prace przy budowie ronda w Pakosławicach oraz przebudowie całego odcinka Pakosławice - Nysa wciąż trwają, dlatego kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.

W ramach tymczasowej organizacji ruchu opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad udostępnił właśnie kierowcom rondo w Pakosławicach, które powstało na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 i wojewódzkiej 401.

- Oczywiście otwarte są wyloty we wszystkich kierunkach, na Nysę, Opole i Grodków - wyjaśnia Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - W związku z prowadzonymi pracami związanymi z rozbudową odcinka pomiędzy Nysą i Pakosławicami, obowiązuje kilka zmian organizacji ruchu. Apelujemy więc o stosowanie się do oznakowania wynikającego z tymczasowej organizacji ruchu oraz poleceń wydawanych przez osoby sterujące ruchem.

Droga krajowa nr 46 od Nysy do Pakosławic przebudowywana jest na trasę dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Roboty ruszyły w drugiej połowie 2022 roku, ich zakończenie planowane jest zaś w drugiej połowie 2024 roku.

Aktualne zaawansowanie prac wynosi około 50 procent. W ciągu trasy głównej kontynuowane są prace związane z budową nasypów oraz wzmacnianiem podłoża.

Niemal na całej długości prowadzone są roboty związane z przebudową infrastruktury technicznej. Wykonawca kontynuuje też montaż ekranów akustycznych oraz słupów oświetleniowych.

Trwa budowa zatok autobusowych, prowadzone są prace brukarskie.

- Zakończone są już natomiast roboty konstrukcyjne na mostach nad rzeką Korzkiew i Cielnica w ramach jednej jezdni - dodaje Agata Andruszewska.

Po przełożeniu ruchu na nowe obiekty, rozpoczęły się rozbiórki starych mostów, w miejsce których wybudowane zostaną nowe.

W ramach inwestycji zaplanowano także m.in. dodatkowe jezdnie obsługujące przyległe tereny, chodniki i ścieżki rowerowe.

Wykonawcą robót jest firma Budimex z umową na kwotę ponad 147,3 mln złotych.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowe rondo w Pakosławicach jest już otwarte. Uwaga na zmianę organizacji ruchu na trasie Opole - Nysa - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto