Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sojusz Koalicji Obywatelskiej z Arkadiuszem Wiśniewskim. Jest porozumienie programowe

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Pod porozumieniem programowym podpisali się wszyscy kandydaci KO na radnych Opola.
Pod porozumieniem programowym podpisali się wszyscy kandydaci KO na radnych Opola. Łukasz Biernacki
Inwestycje w infrastrukturę drogową i komunikację miejską, rozwój oświaty, kultury i sportu oraz stawianie na obywatelskie i ekologiczne Opole. To wspólne postulaty Koalicji Obywatelskiej i Arkadiusza Wiśniewskiego w najbliższych wyborach.

Mimo że komitet Arkadiusza Wiśniewskiego i Koalicja Obywatelska idą do wyborów osobno, po ewentualnym sukcesie będą dalej współpracować. Taka deklaracja padła podczas czwartkowej prezentacji opolskich list do rady miasta KO.

Oprócz tego, że Koalicja Obywatelska nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Opola, komitety ogłosiły również zasady i cele swojej powyborczej współpracy.

- Podpisujemy porozumienie programowe. Będzie ono nas wiązało po wygranych wyborach przez prezydenta Wiśniewskiego na 5 lat. Zawarliśmy w niej najważniejsze rzeczy dla Opola w tematach ekologii, transportu, edukacji, kultury i sportu – mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

Do najważniejszych postulatów, nad których realizacją będą głosować przyszli radni - jeżeli wynik wyborczy ułoży się dla nich pomyślnie - należą m.in. budowa obwodnicy południowej Opola, budowa nowej szkoły specjalnej i centrum opiekuńczo-leczniczego dla seniorów czy budowa Aquaparku.

- Cieszę się z tej deklaracji. W mieście są takie sprawy, których nawet prezydent nie jest w stanie rozwiązać. Cieszę się, że będę miał w przyjaciół, którzy będą chcieli pomóc mi i mieszkańcom – mówi Arkadiusz Wiśniewski.

O miejsce w radzie miasta z list KO powalczy łącznie 32 kandydatów. Przeważającą część stanowią na nich politycy Platformy Obywatelskiej, dodatkowo są też przedstawiciele Śląskich Samorządowców, Zielonych, Nowej Generacji oraz kandydaci bezpartyjni.

Jedynkami w poszczególnych okręgach będą: Tomasz Kaliszan, Barbara Kamińska, Przemysław Pospieszyński i Anna Łęgowik.

Miejsce na listach znalazło w sumie pięcioro aktualnych radnych KO. Spośród  dotychczasowych radnych z ponownego kandydowania zrezygnowała jedynie Elżbieta Kurek.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sojusz Koalicji Obywatelskiej z Arkadiuszem Wiśniewskim. Jest porozumienie programowe - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto