Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

To najzdolniejsi uczniowie w całym województwie opolskim. Odebrali stypendia premiera i ministra edukacji

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Stypendiami uhonorowanych zostało w sumie 100 uczniów z regionu.
Stypendiami uhonorowanych zostało w sumie 100 uczniów z regionu. Łukasz Biernacki
Najzdolniejsza młodzież z terenu województwa opolskiego odebrała we wtorek (28 listopada) stypendia ufundowane przez prezesa rady ministrów i ministra edukacji narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Wsparcie finansowe na rzecz dalszej edukacji otrzymało łącznie 100 uczniów z całej Opolszczyzny. Sześciu z nich w ramach stypendium ufundowanego przez ministra edukacji narodowej i pozostałych dziewięćdziesięciu czterech w ramach nagrody prezesa rady ministrów.

- Otrzymać stypendium to nietuzinkowa i wielka sprawa. Czujcie się wyróżnienie i wyjątkowi. Swoją pracą doszliście do tego miejsca. To wasz wielki sukces i celebrujcie go jak najdłużej. Mam nadzieję, że te stypendia pomogą wam w rozwijaniu pasji i zaowocują w przyszłości rozwojem naszej opolskiej ziemi. Chciałbym, aby wasze talenty były spożytkowane jak najlepiej dla dobra całego naszego kraju i województwa – mówił do stypendystów wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski.

Warunkiem otrzymania stypendium ministra edukacji narodowej było odniesienie przez ucznia sukcesu w konkursie, olimpiadzie naukowej lub zawodach sportowych na szczeblu ogólnopolskim, lub międzynarodowym. Uczniowie wyróżnieni tą nagrodą otrzymają 3000 złotych.

- Otrzymałem stypendium za najlepsze w swojej szkole wyniki w nauce. Takie wyróżnienie jest dla mnie ogromną motywacją do dalszego zdobywania wiedzy. Nie było łatwo je zdobyć, musiałem się regularnie uczyć i być zawsze przygotowywanym do lekcji. Liczę, że otrzymane stypendium pomoże mi w dalszym rozwijaniu moich pasji – mówi nam jeden ze stypendystów.

Stypendium prezesa rady ministrów mogli z kolei otrzymać uczniowie, którzy uzyskali najwyższą w swojej szkole średnią ocen lub wyróżnili się szczególnie w przynajmniej jednej dziedzinie wiedzy. Kwota tego stypendium wynosi aktualnie 5000 złotych, czyli po 500 złotych miesięcznie przez cały rok szkolny. Będzie wypłacane w dwóch ratach, do 30 listopada 2023 za okres od września do grudnia i do 30 kwietnia 2024 za okres od stycznia do czerwca.

- Trzeba pamiętać, że stypendium prezesa rady ministrów może otrzymać tylko jeden uczeń w danej szkole, czyli jest to nasza elita. Wybór tego jednego ucznia jest czasami bardzo trudny, bo w szkole jest kilka bardzo zdolnych osób. Mam nadzieję, że te stypendia pomogą uczniom w wybraniu ich dalszej ścieżki życiowej i kariery zawodowej  - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: To najzdolniejsi uczniowie w całym województwie opolskim. Odebrali stypendia premiera i ministra edukacji - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto