MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tutaj znajdziesz pracę i rozszerzysz kompetencje. W Opolu zorganizowano Festiwal Kariery

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Festiwal Kariery w Centrum Wystawienniczo Kongresowym potrwa do godziny 13:30.
Festiwal Kariery w Centrum Wystawienniczo Kongresowym potrwa do godziny 13:30. Łukasz Biernacki
O tym jak wejść na rynek pracy, zmienić swoje kwalifikacje czy poprawić swój wizerunek w sieci rozmawiają dziś specjaliści podczas Festiwalu Kariery w opolskim Centrum Wystawienniczo Kongresowym. Wizyta w tym miejscu to dobry sposób, by zapobiec zawodowej stagnacji.

W ramach festiwalu w CWK odbywają się wykłady i debaty poświęcone rozwoju zawodowych horyzontów. W tym roku szczególny nacisk położono na perspektywy dla tzw. humanistów i zawodów medycznych.

- To bardzo ważne, abyśmy mówili o kształceniu ustawicznym. Uczenie się przez całe życie dotyczy szczególnie osób dorosłych, które zmieniają swoje kwalifikacje, aby być aktywnymi osobami pracującymi zawodowo – mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego - Chcemy aby mieszkańcy województwa w pracy widzieli sposób nie tylko na zarobek, ale też na samorealizację – dodaje.

Dwa z paneli poświęcone zostaną też bezpieczeństwu w sieci.

- Będę opowiadał o cyfrowej higienie, czyli o zdrowych zachowaniach, które mogą nam ułatwić relacje z technologiami. To jest taka baza, która może dać nam poczucie bezpieczeństwa nie tylko prywatnie, ale też w kontekście kariery zawodowej – mówi Filip Dębowski, specjalista z Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa.

Wykładom i dyskusjom towarzyszą również liczni wystawcy z opolskich instytucji i firm. Zachęcają oni uczestników festiwalu do podjęcia z nimi współpracy na gruncie zawodowym lub w celu rozwoju swoich kompetencji.

- Przyjechaliśmy po to, by się spotkać z młodymi ludźmi i osobami, które poszukują pracy. Nasza firma cały czas rośnie. Mamy otwarte kilkadziesiąt wakatów, głównie na stanowiskach inżynierskich – opowiada Jadwia Miśtak, menedżerka do spraw rekrutacji z Umicore.

Festiwal zgodnie z przewidywaniami największym zainteresowaniem obdarzyła młodzież opolskich szkół. Jak podkreślają uczniowie, tego typu wydarzenia zachęcają ich do zdobywania nowej wiedzy i poszerzania horyzontów.

- To wcale nie jest tak, że przychodzimy tutaj, bo można się było zwolnić z lekcji. Wiem, że na tego typu targach można rzeczywiście dowiedzieć się czegoś nowego i zmienić patrzenie na swoją przyszłość. Zresztą mam starszego kolegę, który w taki sposób znalazł pierwszą pracę – mówi Tomasz, 17-latek z opolskiego liceum.

Festiwal Kariery w Centrum Wystawienniczo Kongresowym potrwa do godziny 13:30. Elementem kończącym będzie wykład motywacyjny Krzysztofa Skiby zaplanowany na 12:30.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tutaj znajdziesz pracę i rozszerzysz kompetencje. W Opolu zorganizowano Festiwal Kariery - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto