MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dialog teologii z innymi naukami. Ruszają Wielkopostne Wykłady Otwarte. Pierwsze spotkanie już w sobotę

Redakcja
Wielkopostne Wykłady Otwarte 2024. Pierwsze spotkanie zaplanowano na sobotę 17 lutego. Będzie to zetknięciem teologii z naukami technicznymi. Wystąpią prof. dr hab. inż. Waldemar Skomudek z krakowskiej AGH i ks. prof. dr. hab. Andrzej Anderwald z Instytutu Nauk Teologicznych UO.
Wielkopostne Wykłady Otwarte 2024. Pierwsze spotkanie zaplanowano na sobotę 17 lutego. Będzie to zetknięciem teologii z naukami technicznymi. Wystąpią prof. dr hab. inż. Waldemar Skomudek z krakowskiej AGH i ks. prof. dr. hab. Andrzej Anderwald z Instytutu Nauk Teologicznych UO. Kolaż NTO / Archiwum
Motywem przewodnim tegorocznych Wielkopostnych Wykładów Otwartych będzie dialog teologii z innymi naukami. Pierwsze z serii spotkań odbędzie się w sobotę 17 lutego w Muzeum Diecezjalnym w Opolu.

Wielkopostne Wykłady Otwarte to doroczna inicjatywa Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz Muzeum Diecezjalnego w Opole. W związku z 30. rocznicą powstania Uniwersytetu Opolskiego i Wydziału Teologicznego, tematem przewodnim najbliższego cyklu wykładów będzie dialog teologii z innymi naukami.

Jak wskazują organizatorzy, wykłady przyjmą formę interdyscyplinarnej debaty w temacie aktualnych problemów i wyzwań, a dysputy odbędą się w formie dwugłosu, którego uczestnikami będą profesorowie opolskiej teologii i przedstawiciele innych nauk środowiska akademickiego miasta Opola.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 17 lutego. Będzie to zetknięciem teologii z naukami technicznymi. Wystąpienie pt. „Oblicza świata nadmiaru informacji” prof. dr. hab. inż. Waldemara Skomudka z krakowskiej AGH zestawiono z tematem „Teologia wobec roszczeń techniki” przygotowanym przez ks. prof. dr. hab. Andrzeja Anderwalda z Instytutu Nauk Teologicznych UO. Początek o godz. o godz. 16.30.

Kolejne wykłady będą poruszały wyzwania w sferze medycyny, w polityce, w obszarze ekologii, światopoglądu, a także w zakresie tendencji we współczesnej kulturze.

- Tegoroczne Wielkopostne Wykłady Otwarte mają na celu ukazanie, że w poszukiwaniu odpowiedzi na aktualne problemy i pytania, dialog interdyscyplinarny jest możliwy i konieczny. Spojrzenie na te same problemy z różnych perspektyw stanowi wkład w poszukiwanie dróg budowy dobra wspólnego i świata opartego na współpracy i porozumieniu, zdolnego do rozwiązywania problemów i podejmowania wyzwań - przekonują organizatorzy.

Wykłady odbędą się w kolejne soboty Wielkiego Postu w auli Muzeum Diecezjalnego w Opolu (wejście od ul. Książąt Opolskich 44). Rozpoczęcie każdego o godz. 16.30. Szczegółowy program wykładów znajduje się na stronie internetowej Muzeum Diecezjalnego w Opolu.

Wielkopostne Wykłady Otwarte 2024.
Wielkopostne Wykłady Otwarte 2024. Muzeum Diecezjalne w Opolu
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kosmiczny poziom matur rozszerzonych - uczniowie załamani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto