MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

By służyć do Mszy sprawowanej przez biskupa, trzeba przejść szkolenie. Właśnie trwają zapisy na obowiązkowe warsztaty liturgiczne

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Warsztaty liturgiczne to propozycja dla świeckich miłośników liturgii. Zdjęcie ilustracyjne
Warsztaty liturgiczne to propozycja dla świeckich miłośników liturgii. Zdjęcie ilustracyjne Marcin Żukowski
Osoby zaangażowane w życie swojej parafii mogą wziąć udział w warsztatach liturgicznych organizowanych w diecezji opolskiej. To propozycja dla miłośników liturgii. Udział w szkoleniu daje wiedze i umiejętności do posługiwania przy Mszach świętych z udziałem biskupa, ale też pogłębia formację uczestników wydarzenia - tłumaczy ceremoniarz biskupi ks. Maciej Skóra.

Warsztaty liturgiczne to propozycja formacyjna Komisji Liturgicznej Diecezji Opolskiej. Mogą wziąć w nich udział osoby pełnoletnie, które odbyły już kursy ceremoniarskie, są nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej, starszymi ministrantami oraz osobami zaangażowanymi w życie liturgiczne swojej parafii.

Celem warsztatów jest przygotowanie uczestników do posługi podczas liturgii pontyfikalnych, czyli z udziałem biskupa, sprawowanych w diecezji opolskiej.

- Inicjatywę możemy traktować dwukierunkowo. Z jednej strony to zaproszenie do tworzenia grupy przy liturgiach biskupich. Z drugiej, taka formacja liturgiczna jest ubogacająca dla samych osób zainteresowanych. To pogłębienie wiedzy i praktyki przede wszystkim. Te zasoby wiedzy i umiejętności mogą być później wykorzystywane w parafiach – wyjaśnia i zachęca do udziału ksiądz Maciej Skóra, ceremoniarz biskupi diecezji opolskiej.

W ramach szkolenia zaplanowano cztery spotkania złożone wykładów i ćwiczeń. Zajęcia będą odbywały się w soboty: 17 lutego, 23 marca, 20 kwietnia i 25 maja, w czterogodzinnych blokach trwających od godz. 9.00-13.00. Spotkania będą prowadzone w kościele seminaryjno-akademickim i w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Opolu przy ul. Drzymały 1a. Każde z cyklu spotkań rozpocznie Eucharystia.

Co ważne, udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia należy wysyłać do końca stycznia na adres [email protected], podając imię, nazwisko, parafię zamieszkania, pełnione funkcje liturgiczne i nr kontaktowy.

Warsztaty liturgiczne to propozycja dla świeckich miłośników liturgii.
Warsztaty liturgiczne to propozycja dla świeckich miłośników liturgii. Diecezja Opolska
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: By służyć do Mszy sprawowanej przez biskupa, trzeba przejść szkolenie. Właśnie trwają zapisy na obowiązkowe warsztaty liturgiczne - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto