Fogo Futsal Ekstraklasa. Bolesna porażka Dremana Opole Komprachcice w meczu z liderem

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie poglądowe.
Zdjęcie poglądowe. Urszula Łobaczewska /Kurier Poranny
Na zakończenie 10. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy Dreman Opole Komprachcice przegrał 1:5 w wyjazdowym meczu z Constractem Lubawa.

Chociaż futsaliści z Opola wygrali siedem ostatnich meczów z rzędu, to nie byli faworytem meczu rozgrywanego w hali mistrza Polski. Constract jest liderem tabeli, a dodatkowo nie mogli zagrać ważni dla Dremanu zawodnicy, czyli Sebastian Szadurski i Arkadiusz Szypczyński.

Trzeba przyznać, że przez pierwszy kwadrans meczu Dreman postawił się zdecydowanemu faworytowi. W 16 minucie objął nawet prowadzenie za sprawą Jakuba Janczaka. To było jednak wszystko, na co w tym spotkaniu było stać opolskich zawodników. Jeszcze przed przerwą dwie bramki zdobyli podrażnieni gospodarze.

Po przerwie opolanie walczyli, jednak to doświadczony Constract strzelał kolejne bramki.

Po tym meczu Dreman zajmuje piąte miejsce w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy. Już w najbliższej kolejce (15 listopada o godz. 18.00) będzie idealna szansa na przełamanie, bo nasz zespół podejmie Red Dragons Pniewy. Rywale w ostatniej kolejce wygrali 3:2 z Bochnią po wcześniejszych trzech bolesnych porażkach. Rywale zajmują 11 miejsce w tabeli z 9 punktami na koncie

Constract Lubawa – Dreman Opole Komprachcice 5:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Janczak – 16., 1:1 Raszkowski – 17., 2:1 Raszkowski – 19., 3:1 Mrowiec – 27., 4:1 – Raszkowski – 34., 5:1 Kaniewski – 40.
Constract: Zadroga, Lopez - Adriano Lemos, Claudinho, Dmochewicz, Dosa , Ferreira, Grubalski,
Jankowski, Kaniewski , Kriezel, Mrowiec, Raszkowski, Silva
Dreman: Burduja, Lach - Blank, Buganski, Ivanov, Janczak, Kaczka , Lach , Parra , Pautiak, Sobota