Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na tych opolskich drogach protestują rolnicy. Tutaj kierowcy muszą się spodziewać korków

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Na drogach Opolszczyzny trwają utrudnienia
Na drogach Opolszczyzny trwają utrudnienia Krzysztof Strauchmann/Anna Gryglas
Niektóre skrzyżowania są całkowicie blokowane, a policja organizuje objazdy. W innych miejscach protestujący co jakiś czas puszczają ruch pojazdów. W środę (14 lutego) problemy są między innymi w Prudniku, Nysie, Skarbimierzu, Dobrodzieniu, Krapkowicach i Namysłowie.

W Prudniku od poniedziałku blokowane jest non - stop rondo Stanisława Szozdy (wyjazd na Opole, Kędzierzyn i Prudnik). Tam protest ma potrwać do czwartku rano. Policja kieruje ruch pojazdów objazdami, przepuszczane przez rondo są tylko pojazdy uprzywilejowane.

- Wymieniamy się na miejscu co 8 godzin, rolnicy z jednej gminy jada odpocząć, przyjeżdżają kolejni. Na rondzie stale jest ok. 50 pojazdów rolniczych – mówi Robert Grelich, koordynator protestu.

Zobaczcie zdjęcia z protestów rolników na Opolszczyźnie:

Podobnie jest w Nysie, gdzie trwa blokada rond na zjeździe z obwodnicy w stronę centrum miasta i Opola. Protest zakończył się tam we wtorek ok. godziny 17.00, ale w środę od 11.30 rolnicy wrócili na miejsce i przejazd znów będzie zakorkowany, a kierowcy powinni szukać objazdów przez Radzikowice czy Złotogłowice.

Największych utrudnień można się spodziewać na początku dnia, kiedy protestujący będą się rozkładać na tym terenie. Potem ruch w miejscu protestu może być bardzo spowolniony, ale możliwy.

W Namysłowie non stop zablokowane jest rondo w ul. Kamiennej (DK 42 w kierunku na Kluczbork i DK 39 w kierunku na Kępno). Rolnicy byli tam przez całą noc z poniedziałku na wtorek. W zależności od natężenia ruchu pojazdy co jakiś czas są przepuszczane, ale w najtrudniejszych momentach przejazd przez Namysłów trwa ponad godzinę. Tam prawdopodobnie protest potrwa do piątku wieczorem.

W powiecie brzeskim trwa blokada ronda na drogach krajowych w Skarbimierzu oraz wjazdu na autostradę A4 w Przylesiu. Kierowcy powinni korzystać z sąsiednich węzłów autostradowych w Prądach albo w Brzezimierzu (dolnośląskie).

- Trwa blokada wyjazdu i wjazdu na A4, ruch pojazdów wpuszczanych i wypuszczanych z A4 na DW 401 odbywa się cyklicznie. Od godz. 10.50 brak możliwości zjazdu z autostrady A4 z kierunku Katowic oraz Wrocławia. Policja zamknęła obydwie łącznice zjazdowe. Możliwość wjazdu na autostradę odbywa się cyklicznie. Od godz. 11.30 węzeł Brzeg został całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów - do odwołania. Pojazdy osobowe jadące w kierunku Katowic i chcące zjechać w kierunku Grodkowa, Nysy, Brzegu są wypuszczane przez bramę na MOP-ie Wierzbnik - podaje dyżury z Punktu Informacji Drogowej.

We wtorek od godziny 10.00 do 19.00 blokowane było także skrzyżowanie dróg w Przeczowie w powiecie namysłowskim (DW 396).

W Dobrodzeniu cały czas blokowane jest rondo przy ul. Oleskiej (skrzyżowanie DK 46 z droga wojewódzką 901). W poniedziałek wieczorem rolnicy zeszli z ronda. W pobliżu mają rozbite swoje miasteczko ze sprzętem i namiotami. Część protestujących pozostała na miejscu pilnować terenu przez całą noc. We wtorek od 7.00 rondo znów było blokowane, ale co 45 minut ruch jest puszczany na kwadrans i zdarza się, że część protestujących wyjeżdża kolumną do miasta. Od 10.00 do 18.00 blokada ma być całkowita. Przepuszczane są tylko pojazdy uprzywilejowane. Protest w tym miejscu ma trwać do piątku. Kierowcy powinni korzystać z objazdów.

W powiecie krapkowickich od 12 do 15 we wtorek protestujący zapowiedzieli blokadę wjazdu na węzeł autostradowy Opole Południe oraz blokadę DK 45 w tym miejscu.

W środę (14 lutego) blokowana jest także obwodnica Kluczborka. Kierowcy muszą się przygotować na czasową blokadę przejazdu przez rondo na skrzyżowaniu dróg DK42/D42c/DK45d. Ruch pojazdów w tym miejscu jest spowolniony.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Na tych opolskich drogach protestują rolnicy. Tutaj kierowcy muszą się spodziewać korków - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto