Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Opole bez oficera rowerowego. Miejski Zarząd Dróg nie przedłużył umowy ze Sławomirem Szotą. "Będzie konkurs"

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Sławomir Szota był oficerem rowerowym od maja 2012 roku
Sławomir Szota był oficerem rowerowym od maja 2012 roku Arti
Umowa Sławomira Szoty wygasła z końcem minionego roku. Miejski Zarząd Dróg nie zaproponował mu nowej. Jednostka planuje ogłoszenie konkursu na nowego oficera rowerowego.

Sławomir Szota był pierwszym oficerem rowerowym w Opolu. Funkcję objął w maju 2012 roku. Oprócz niego o tę rolę ubiegało się 12 osób.

To za jego kadencji na terenie Opola zaczęły pojawiać się kontrapasy dla cyklistów (m.in. na ul. Matejki oraz Kołłątaja), a na jednokierunkowych na drogach w strefach uspokojonego ruchu umożliwiano cyklistom poruszanie się pod prąd. Pilotażowo rozwiązanie wprowadzono na Pasiece, z czasem zaczęto je stosować w innych częściach Opola.

Opole bez oficera rowerowego

Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, informuje, że Sławomir Szota był zatrudniony w jednostce w ramach świadczenia usługi. - Ostatnia umowa była podpisana na 12 miesięcy i wygasła z końcem 2019 roku - mówi.

Sławomir Szota nie chciał komentować faktu, że nie jest już oficerem rowerowym. MZD natomiast jako jedyną przyczynę zakończenia współpracy wskazuje wygaśnięcie dotychczasowej umowy.

MZD: Konkurs na nowego oficera rowerowego

Rzecznik MZD zapowiada, że wkrótce ogłoszony ma być konkurs na nowego oficera rowerowego. - Dotychczasowa forma zatrudnienia będzie zachowana - mówi.

Adam Leszczyński przyznaje, że wszystkie wymogi stawiane kandydatom do roli oficera rowerowego w Opolu nie są jeszcze sprecyzowane.

- Na pewno taka osoba będzie musiała wykazać się wiedzą i pomysłami na funkcjonowanie systemu ścieżek rowerowych w Opolu - zaznacza.

Będą zmiany w charakterze oficera rowerowego?

Jarosław Piskorski ze Stowarzyszenia Rowerowego "Piasta Opole" oraz członek ratuszowego zespołu rowerowego uważa, że w tej sytuacji Opole mogłoby pójść w ślady Wrocławia i przydzielić oficerowi rowerowemu własny budżet.

- Warto byłoby również, aby taka osoba była jednak zatrudniona na etacie, by w pełni mogła się skupić na swojej pracy - stwierdza.

Na to się jednak nie zanosi. Jak wskazuje Adam Leszczyński, oficer rowerowy jest "ciałem doradczym". - Za budowę i wytyczanie ścieżek rowerowych odpowiadają wyznaczone osoby w MZD, a za budowę i projekt odpowiadają osoby pełniące samodzielne funkcje w budownictwie czyli projektanci, inspektorzy nadzoru albo kierownik budowy - wylicza.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Opole bez oficera rowerowego. Miejski Zarząd Dróg nie przedłużył umowy ze Sławomirem Szotą. "Będzie konkurs" - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto