MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pomogą wybrać życiową drogę. W Opolu odbędą się rekolekcje powołaniowe dla mężczyzn - nie tylko przyszłych księży

Redakcja
Rekolekcje powołaniowe w Opolu to propozycja skierowana dla mężczyzn w wieku 18-30 lat. Nie tylko dla potencjalnych przyszłych księży.
Rekolekcje powołaniowe w Opolu to propozycja skierowana dla mężczyzn w wieku 18-30 lat. Nie tylko dla potencjalnych przyszłych księży. Pixabay
W Opolu odbędzie się trzydniowe spotkanie dla mężczyzn, które ma im pomóc w rozpoznaniu życiowej drogi. Rekolekcje powołaniowe nie są propozycją jedynie dla potencjalnie przyszłych kapłanów. - Każdy człowiek jest do czegoś powołany – wskazuje ks. dr Robert Sadlak, wicerektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

- Każdy z nas ma powołanie. Przede wszystkim Pan Bóg powołuje nas do zaistnienia, do życia. Nikt nie jest przypadkiem. Później jesteśmy powołani do świętości. Jesteśmy też powołani, żeby być mężczyzną, albo kobietą. To również jest powołanie, o którym dziś mało kto pamięta. No i na czwartym miejscu jesteśmy powołani konkretnie do jakichś rzeczy, które mamy wykonywać w tym świecie. To życie rodzinne, życie w pojedynkę, ale też życie kapłańskie, zakonne.

Aby ułatwić mężczyznom rozpoznanie ich życiowej drogi, Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu organizuje rekolekcje powołaniowe. Wydarzeniu będą towarzyszyły słowa z Pisma Świętego: „Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie. A On rzekł: Przyjdź!” (Mt 14, 28-29).

Rekolekcje będą okazją do refleksji nad powołaniem i wszystkim tym, co jest z nim związane, także doświadczenie lęku. W programie będą modlitwa, spotkania i rozmowy z klerykami, moderatorami, ojcami duchowymi oraz z księdzem Marcinem Marsollkiem, który jest psychoterapeutą i diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości. Nie braknie okazji do integracji podczas meczu piłki nożnej, czy spotkań przy kawie.

Wbrew pozorom wydarzenie nie jest nastawione na rekrutację przyszłych kapłanów.

- Zaproszenie jest skierowane do wszystkich mężczyzn – tłumaczy ksiądz Sadlak. – Te rekolekcje nie są poświęcone tylko życiu kapłańskiemu, ale mają pomóc w rozeznaniu jakiegokolwiek męskiego powołania w świecie. Każdy kto przyjdzie na rekolekcje, będzie rozeznawał do czego Pan Bóg go woła. Być może ktoś rozezna, że jest powołany do życia w małżeństwie. Inny być może do posługi w Kościele jako katolik świecki. A może ktoś poczuje powołanie do kapłaństwa. Wszyscy mężczyźni są zaproszeni.

Z założenia udział w wydarzeniu mogą wziąć pełnoletni mężczyźni mający od 18 do 30 lat, ale nie jest wykluczone przyjęcie osób spoza tego przedziału wiekowego. – Takie sprawy będą rozpatrywane indywidualnie – zapewnia organizator.

Podczas trzydniowego spotkania uczestnicy będą mieli zapewniony nocleg i wyżywienie. Koszt udziału wynosi 100 zł, ale osoby mające problem z uiszczeniem takiej opłaty mogą być z niej zwolnione. Rekolekcje rozpoczną się w piątkowy wieczór 5 kwietnia (przyjazd między godz. 16.30-17.30) i potrwają do niedzieli 7 kwietnia (zakończenie obiadem ok. godz. 13.00). Zgłoszenia można kierować pod adres [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto