[Siatkówka] SMS-u LO II Opole nadal liderem

Siatkarki SMS-u LO II Opole zanotowały piąte zwycięstwo w szóstym spotkaniu tegorocznego sezonu. Na własnym parkiecie opolanki pokonały Impel Gwardię II Wrocław 3:1.

Pierwszy set, po słabszej grze miejscowych, na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki z Wrocławia, wygrywając do 25. O tym wyniku zadecydowała zbyt duża ilość błędów własnych po stronie SMS-u, choć tych nie zabrakło też w grze Impelu.
W kolejnych partiach wszystko wróciło do normy. Opolanki uspokoiły grę i zaczęły popełniać mniej błędów. Skutecznie atakowały: Katarzyna Krawczyk i wspomniana Maria Godlewska, a w bloku punktowały Martyna Paczkowska, Anna Grzechnik i Judyta Gawlak. Trzeciego seta miejscowe wygrały do 12 nie pozostawiając złudzenia kto tego dnia jest lepszy. W ostatniej odsłonie przyjezdne starały się wrócić do gry, jednak dużo problemów sprawiła im zagrywka rozgrywającej SMS-u Agaty Wilk.
- Zwycięstwa w kolejnych setach były efektem tego, że popełniłyśmy mniej błędów, grałyśmy spokojniej w przyjęciu i ataku. Na Impel to wystarczyło. Łatwych meczy w lidze nie będzie. Zespoły, które są na końcu tabeli potrafią postawić trudne warunki. My musimy grać swoje i wtedy będziemy wygrywać - powiedziała po meczu atakująca SMS Sabina Gierejkiewicz.
SMS LO II Opole - Impel Gwardia II Wrocław 3:1 (25:27, 25:19, 25:12, 25:20)
SMS: Agata Wilk, Dominika Krupa, Martyna Paczkowska, Anna Grzechnik, Sabina Gierejkiewicz, Judyta Gawlak, Daria Michalak (libero) oraz Katarzyna Krawczyk, Marta Sikora, Marysia Godlewska, Joanna Moczko, Marta Zich.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani