Krzysztof Marcinkiewicz
UNI Opole
UNI Opole Wiktor Gumiński
Siatkarki UNI Opole wygrały 3:1 ważne spotkanie w Bydgoszczy z miejscowym Pałacem. Dla “Wilczyc” to jednak nie był spacerek.

W pierwszych czterech meczach siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie zdobyły nawet punktu, wygrywając tylko 1 seta. Natomiast opolanki w poprzedniej kolejce wygrały swoje pierwsze spotkanie. Nastroje przed potyczką w Bydgoszczy mogły być więc optymistyczne.

Pierwszy set był jednak niezwykle wyrównany. Do stanu 12:12 żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć przewagi. Wtedy 3 punkty z rzędu zdobyły bydgoszczanki. UNI rzuciło się do odrabiania strat i doprowadziło do remisu 18:18. W końcówce opolskie siatkarki osiągnęły dwupunktowe prowadzenie, jednak po chwili znów był remis 24:24. Więcej zimnej krwi zachowało UNI, wychodząc na prowadzenie w meczu.

Drugi set również był wyrównany do stanu 13:12 dla UNI. Później jednak opolanki zdobyły 5 punktów z rzędu, a następnie systematycznie powiększały swoją przewagę. Wygrały tę partię do 15.

Kiedy w trzecim secie “Wilczyce” prowadziły 7:3, a następnie 11:7, mogło się wydawać, że mecz zbliża się do końca. Druga część tej partii zdecydowanie jednak należała do bydgoszczanek, które zdobyły 6 punktów z rzędu i od stanu 22:19 kontrolowały sytuację na parkiecie.

Podrażnione siatkarki z Opola mocno zaczęły 4 seta, gdzie w pewnym momencie prowadziły 11:4. Ta przewaga utrzymywała się do stanu 22:13. W tym momencie bydgoszczanki zdobyły 5 punktów z rzędu. Kibice z Opola mogli zacząć mieć przebłyski z poprzedniego seta, jednak siatkarki dowiozły wygraną do 22.

MVP meczu została Katarzyna Połeć.

Po 5 kolejkach siatkarki UNI Opole mają 7 zdobytych punktów. Po 5. kolejce zajmują 8 miejsce w tabeli.

W kolejnej rundzie opolskie “Wilczyce” podejmą na własnym parkiecie wicemistrzynie kraju z KS DevelopRes Rzeszów. Mecz odbędzie się w piątek (10 listopada) o godz. 17.30.

KS Pałac Bydgoszcz – UNI Opole 1:3 (25:27, 15:25, 25:22, 22:25)
Pałac: Bałdyga (3), Nowakowska (16), Sikorska (16), Paluszkiewicz (9), Witowska (11), Łyszkiewicz (7), Saad (libero) oraz Gorzkiewicz, Makarewicz (4), Gliwa
UNI: Orzyłowska (13), Olaya (19), Pamuła (11), Połeć (12), Sieradzka (20), Bińczycka (1), Adamek (libero) oraz Janicka, Kecher