MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa ogólnopolska nowenna za Ojczyznę. W Niedzielę Palmową transmisja na cały świat będzie prowadzona z Góry św. Anny

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Święty męczennik Andrzej Bobola czczony jest w szczególny sposób w Podlesiu w dekanacie Głuchołazy. W tamtejszym kościele przechowywane są jego relikwie. 16 marca w comiesięcznym nabożeństwie, poza parafianami, uczestniczyła grupa pielgrzymkowa z Niemodlina.
Święty męczennik Andrzej Bobola czczony jest w szczególny sposób w Podlesiu w dekanacie Głuchołazy. W tamtejszym kościele przechowywane są jego relikwie. 16 marca w comiesięcznym nabożeństwie, poza parafianami, uczestniczyła grupa pielgrzymkowa z Niemodlina. Marcin Żukowski
Trwa ogólnopolska nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W czasie jej trwania codziennie o godz. 21.20 wierni modlą się indywidualnie lub gromadzą w świątyniach, również na Opolszczyźnie. W Niedzielę Palmową modlitwie nowennowej będzie przewodniczył bp Andrzej Czaja. Polacy modlą się za wstawiennictwem męczenników bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. o. Andrzeja Boboli. Relikwie tego drugiego znajdują się w jednym z kościołów na południu diecezji. Dziewięciodniowa nowenna zakończy się w Narodowy Dzień Życia, obchodzony 24 marca.

Od soboty 16 marca trwa ogólnopolska nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Przez 9 kolejnych dni wierni w całej Polsce i środowiskach polonijnych na świecie łączą się na wspólnej modlitwie odmawianej o godz. 21.20, tuż po Apelu Jasnogórskim.

Wierni Kościoła katolickiego w Polsce proszą o wstawiennictwo dwóch męczenników: św. o. Andrzeja Bobolę i bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Układ modlitw jest bardzo prosty. Należy wypowiedzieć intencję szczegółową na dany dzień, odmówić modlitwy „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Mario” oraz dowolną modlitwę w intencji Ojczyzny, np. modlitwę ks. Piotra Skargi.

Nowennę można odmawiać indywidualnie lub we wspólnotach. W wielu kościołach, również Opolszczyzny, wierni gromadzą się na wspólnej modlitwie. Tak jest między innymi w kościele w Podlesiu w dekanacie Głuchołazy. To jedyne miejsce w regionie, gdzie czczone są relikwie św. Andrzeja Boboli. Pierwszy dzień nowenny zbiegł się z comiesięcznym nabożeństwem ku czci tego męczennika, patrona Polski. W Podlesiu, poza parafianami i mieszkańcami okolicznych miejscowości, modliła się także 19-osobowa grupa pielgrzymów z Niemodlina.

Do modlitwy zachęca przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, który tłumaczy, że w związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, prosi wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Do włączenia się w modlitewną inicjatywę zaprasza również biskup opolski Andrzej Czaja.

Każdego dnia modlitwa jest transmitowana z innego miejsca w Polsce. W Niedzielę Palmową 24 marca modlitwie nowennowej przewodniczył będzie biskup opolski Andrzej Czaja w Sanktuarium św. Anny na Górze Świętej Anny.

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza wszystkich diecezjan do przyjazdu na Górę Świętej Anny na wspólną modlitwę, która będzie transmitowana dla wszystkich rodaków. Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 21.00. W programie: Apel Jasnogórski, dziesiątek Różańca, słowo Księdza Biskupa oraz modlitwy związane z nowenną – czytamy w komunikacie kurii.

Transmisja wideo z Góry Świętej Anny będzie prowadzona na kanale YouTube Diecezjalnego Radia Doxa.

Akcja 21:20. Intencje na poszczególne dni:

  • 16 marca „o odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków”;
  • 17 marca „o pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną”;
  • 18 marca „o zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski”;
  • 19 marca „o odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin”;
  • 20 marca „o siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania”;
  • 21 marca „o światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny”;
  • 22 marca „o prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych”;
  • 23 marca „o szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej”;
  • 24 marca „o pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto