Weegree AZS Politechnika Opolska pokonało w meczu 17. kolejki Pekao S.A 1 Ligi po dogrywce 90:85 Górnik Zamek Książ Wałbrzych

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała po dogrywce 90:85 w wyjazdowym meczu 17. kolejki z dotychczasowym liderem tabeli – Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych. To 8. zwycięstwo z rzędu opolan w bieżącym sezonie Pekao S.A 1 Ligi Mężczyzn.

Chociaż koszykarze Weegree AZS wygrali 7 meczów z rzędu, to w meczu w Wałbrzychu zdecydowanie nie byli faworytem. Górnik zwyciężył w 4 spotkaniach z rzędu i był liderem tabeli. Regularnie punktował od początku sezonu, a nie jak opolanie – od połowy listopada. Do tego Weegree do Wałbrzycha jechało w mocno osłabionym składzie. Na parkiecie pojawiło się zaledwie 7 zawodników.

Pierwsze 3 kwarty meczu na terenie mistrza Polski z sezonów 1981/1982 i 1987/1988 przebiegały pod dyktando Weegree AZS. Opolanie rozgrywali świetne zawody i po pół godzinie gry prowadzili 64:57.

Górnicy odrobili straty w 4 kwarcie. Dzięki celnym rzutom Krzysztofa Jakóbczyka i Miłosza Góreńczyka zrobiło się 68:68. Po rzucie za 3 tego pierwszego gospodarze objęli nawet prowadzenie 73:72, które jednak zostało odrobione przez koszykarzy Weegree AZS i po 40 minutach na tablicy był remis 78:78.

W dogrywce opolanie wrócili do swojej gry. Rozegrali ją po profesorsku, dzięki czemu zwyciężyli 90:85.

Dzięki zwycięstwu Weegree AZS wejdzie w Nowy Rok na 4. miejscu w tabeli z 29 punktami na koncie. Tyle samo ma znajdująca się na 3. miejscu Astoria Bydgoszcz. Liderem jest Śląsk II Wrocław (31).

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – Weegree AZS Politechnika Opolska 85:90 (17:21, 14:16, 26:27, 21:14, 7:12)
Górnik: Jakóbczyk 16, Jackson 15, Niedźwiedzki 14, Kowalenko 10, Durski 8, Margiciok 5, Han 3, Dawdo 2.
Weegree AZS: Kobel 24, Rutkowski 23, Lis 15, Jodłowski 9, Maciejak 7, Reid 7, Białachowski 5.