MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bardziej zielone i ekologiczne Opole jest możliwe. Koalicja Obywatelska ma na to plan

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Kandydaci na radnych mają pomysł, jak uczynić z Opola miasto znacznie bardziej zielone i ekologiczne
Kandydaci na radnych mają pomysł, jak uczynić z Opola miasto znacznie bardziej zielone i ekologiczne Koalicja Obywatelska
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do rady miasta Opola przedstawili plany dotyczące ekologii i walki ze zmianami klimatycznymi. Kandydaci zaznaczyli, że choć w poprzedniej kadencji poczyniono już kroki w kierunku poprawy stanu środowiska, teraz nadszedł czas na zintensyfikowanie działań.

Przemysław Pospieszyński podkreślił konieczność zwiększenia wysiłków w walce z zanieczyszczeniem powietrza, w szczególności poprzez modernizację programu wymiany starych pieców na bardziej ekologiczne.

- Naszym postulatem jest zmiana programu wymiany kopciuchów w Opolu, aby był on bardziej dostępny dla mieszkańców naszego miasta. Program ten wymaga modyfikacji, aby umożliwić osobom najuboższym uzyskanie do 99-procentowej bonifikaty na wymianę pieców – mówił Przemysław Pospieszyński.

Barbara Kamińska wskazała na potrzebę utworzenia zespołu do spraw zmian klimatu, który miałby za zadanie przygotowywanie miasta do adaptacji do zmieniających się warunków klimatycznych.

- W skład takiego zespołu powinni wchodzić eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz sami mieszkańcy. Jest to niezbędne do tworzenia skutecznych strategii i planów działania, a także do alokacji odpowiednich środków budżetowych na te cele – tłumaczyła BarbaraKamińska.

Z kolei Tomasz Kaliszan przedstawił konkretne inicjatywy, które mają na celu stworzenie z Opola miasta bardziej zielonego.

- Planujemy utworzenie sadu obywatelskiego, wprowadzenie zielonego budżetu oraz założenie ogródków edukacyjnych w każdym przedszkolu. Są to projekty, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, ale mogą znacząco przyczynić się do podniesienia świadomości ekologicznej oraz poprawy jakości życia w mieście – wyjaśnił Tomasz Kaliszan.

Kandydaci na radnych zwrócili również wagę na konieczność kontynuacji i rozwijania dotychczasowych działań na rzecz poprawy jakości powietrza i środowiska. Przykładem do naśladowania – zdaniem radnych KO - ma być Racibórz, gdzie intensywne działania w ciągu ostatnich dziesięciu lat przyniosły znaczącą poprawę jakości powietrza w mieście.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bardziej zielone i ekologiczne Opole jest możliwe. Koalicja Obywatelska ma na to plan - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto